Latvijas neatkarīgās arodbiedrības pirmdien notikušajā preses konferencē aicināja savus biedrus, kā arī ikvienu citu valsts iedzīvotāju 29. septembrī piedalīties visā Eiropā notiekošajā arodbiedrību rīcības dienā “Nē – “taupībai”! Prioritāti izaugsmei un jaunām darba vietām!” Šodien preses konferencē arodbiedrības informēja par savu biedru aktivitātēm, kā arī par kopējo mītiņu 29. septembrī plkst.12.30 Esplanādē, kur aicināja piedalīties ikvienu interesentu.

“Mēs, sabiedriskā transporta nozarē, slimnīcās, policijā, apsardzes, farmācijas jomās un grāmatrūpniecībā nodarbinātie pievienojamies Eiropas arodbiedrību akcijai, lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, ka taupības režīms mūsu valstī tiek īstenots galvenokārt uz mūsu valsts iedzīvotāju labklājības rēķina. Mēs tam nevaram piekrist, tāpēc 29. septembrī vienlaicīgi ar pasākumiem Briselē un citviet Eiropā, paudīsim savu attieksmi pret valstī notiekošo, paudīsim arodbiedrību savstarpējo atbalstu un spēku konsolidāciju,” preses konferenci atklājot klātesošos uzrunāja arodbiedrības LABA priekšsēdētāja Vineta Sprugaine.

Tie arodbiedrību biedri un aktīvākie sabiedrības pārstāvji, kuriem būs iespēja apmeklēt arodbiedrību mītiņu, pulcēsies Esplanādē plkst.12.30. Mītiņš ilgs aptuveni līdz plkst.14.00. Ņemot vērā to, ka arodbiedrību aktivitātes notiek darba dienas vidū, vairāku arodbiedrību biedri atbalstu Eiropas rīcības dienai paudīs savās darba vietās.

 

“Sabiedriskā transporta sektora darbinieki jau augusta vidū paziņoja par savu atbalstu Eiropas arodbiedrību akcijai un nolēma 29. septembrī plkst.13.00 veikt simbolisku apstāšanos lietojot skaņas un gaismas signālus. Sabiedriska transporta nozarē strādājošie ik dienu redz, ka pasažieru skaits sarūk, jo daudziem nav iespējas samaksāt par braucienu, bet ļoti daudzi ir zaudējuši darbu, tāpēc viņiem vairs nav vajadzības no rītiem un vakaros izmantot sabiedrisko transportu, lai nokļūtu darba vietā. Mēs uzskatām, ka krīze un taupības pasākumi kustību pilsētā jau ir apturējuši. Aktivitātes laikā esam lūguši ikvienu sabiedriskā transporta vadītāju, kas piedalīsies šajā akcijā, apstāšanos veikt maršruta regularitātes ietvaros, kas nozīmē, ka apstāšanās ilgums būs atkarīgs no tā, cik savlaicīgi vadītājs veic paredzēto maršrutu, un pasažieriem nav jāuztraucas par to, ka viņu brauciens var aizkavēties. Tāpat aicinām ikvienu transporta līdzekļa vadītāju, kas nolēmis solidarizēties ar arodbiedrību aktivitāti, apstāšanos veikt vietā, kur to atļauj ceļu satiksmes noteikumi,” informēja V. Sprugaine.

“Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) aicina policijas, robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas un darbiniekus, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbiniekus, Iekšlietu ministrijas darbiniekus visā Latvijas teritorijā un ārvalstīs, ievērojot Latvijas Republikas likumus, plkst.12.00 ieturēt desmit minūšu pauzi. Vienlaikus LIDA aicina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam plkst.13.00 visā Latvijas teritorijā uz 5-10 minūtēm iedarbināt sirēnas, lai informētu visu Latvijas tautu par akcijas norisi un pārbaudītu sirēnas darbību,” informēja LIDA priekšsēdētājs Armands Augustāns. Šādas LIDA aktivitātes paredzētas, lai paustu atbalstu un cīņu par garantētu cienīgu atalgojumu, pirktspējas palielināšanu, garantētām atbilstošām pensijām, sociālo standartu respektu, kvalitatīviem un pieejamiem publiskajiem pakalpojumiem.

Latvijas Māsu arodbiedrības prezidents Aigars Lavrinovičs uzrunājot klātesošos skaidroja, ka ne visu profesiju pārstāvjiem ir iespējams apturēt darbu kaut vai tikai uz īsu brīdi, tāpēc 29. septembrī ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas pievienojas arodbiedrību aktivitātēm, pie apģērba vai citviet