Kopā mēģināsim sākt sazināties latviešu valodā. Klausīsimies, kā skan valoda, iemācīsimies jaunus vārdus un iemēģināsim tos izrunāt. Sarunas, spēles un rotaļas notiks bilingvāli (latviešu un krievu valodā), nav jāraizējas, ka kāds netiks saprasts.

Sarkandaugavas filiālbibliotēkā (Aptiekas ielā 14, tālr. 67392553) notiks četras sarunu nodarbības (visu nodarbību sākums plkst. 18.00):

• 4. septembrī “Sveiki! Būsim draugi!”
  • 11. septembrī “Man patīk grāmatas!”
  • 18. septembrī “Visas varavīksnes krāsas”
  • 25. septembrī “Es un tu no galvas līdz kājām”.

Arī filiālbibliotēkā „Rēzna” (Lomonosova ielā 14, tālr. 67144930) ieplānotas četras nodarbības (visu nodarbību sākums plkst. 15.00):

• 14.septembrī “Esi laipni gaidīts bibliotēkā!”
  • 15.septembrī “Raudzīsim, kā to lai darām, Ka visus desmit saskaitīt varam…”                      (J.Rainis)
  • 16. septembrī “Lasām kopā ar Balto Kaziņu”
  • 18. septembrī “Mājdzīvnieku pasaulē”.

RCB Bērnu literatūras nodaļa (Brīvības ielā 49/53, tālr. 67037130) septembrī rīkos divas nodarbības (abas plkst. 12.00):

• 19. septembrī „Apkampienu diena”
  • 26. septembrī „Burvestību diena”.

RCB Pļavnieku filiālbibliotēka (Salnas ielā 8, tālr.67137089) septembrī ieplānojusi vienu nodarbību:

• 26.septembrī plkst. 12.00 “Krāsu un skaitļu pasaulē”.

Arī RCB Imantas filiālbibliotēka (Slokas ielā 161 k.1, tālr. 67181983) septembrī rīkos vienu nodarbību, kas tā arī sauksies:

• 30. septembrī plkst. 16.00 “Pirmā nodarbība”.

Sarunu nodarbībās tiks izmantoti pasaku tēli, grāmatas, spēles un rotaļas. Bērnus gaida arī dāvaniņas. Visas nodarbības būs bez maksas.

Rudenī šādas sarunu nodarbības ar aicinājumu “Sāksim runāt latviski? / Попробуем говорить по-латышки?” tiek rīkotas ne vien RCB Bērnu literatūras nodaļā, bet arī vairākās RCB filiālbibliotēkās dažādās Rīgas apkaimēs. Informācija par to, kad, kur un kas notiks – mājaslapā www.rcb.lv, kā arī RCB blogā bērniem http://bibliotekaberniem.rcb.lv/ .

Nodarbības tiek organizētas Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansētais sabiedrības integrācijas projekta “Dialogs. Bilingvāls” ietvaros. Projekta mērķis ir ieinteresēt latviešu valodas apguvē krieviski runājošo ģimeņu (arī maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu) bērnus un iedrošināt viņus sākt runāt latviski.