Pārfrāzējot Ineses Zanderes spārnoto teicienu, ka visam, kam ir iekšiņa, tam ir sava āriņa, gribam akcentēt āriņas un iekšiņas savstarpējo saspēli literārā žanra kontekstā. Piemēram, romantiskiem notikumiem vislabāk piederas romantiskais romāns. Katru mēnesi uzmanības degpunktā būs cits literārs žanrs – janvārī tas bija detektīvs, bet marts būs fantastikas un fantāzijas mēnesis.

Otrs, ne mazāk nozīmīgs akcijas mērķis ir aicināt cilvēkus nākt uz bibliotēku, kur katrs pēc savas gaumes un interesēm var atrast visdažādāko lasāmvielu gan darbam, gan mācībām, gan brīvajam laikam. Bez tam Rīgas Centrālajā bibliotēkā un katrā no tās 42 filiālbibliotēkām jūs gaida bezmaksas internets un ofisa programmas.

Februārī Rīgas Centrālajā bibliotēkā tiek rīkotas izstādes un dažādi pasākumi – jaunākās romantiskās literatūras apskati, diskusijas, romantiskas spēles, nodarbības un pārrunu pēcpusdienas. Turklāt romantiskais romāns nebūt nenozīmē tikai grāmatas, RCB krājumos ir arī DVD ar romantiskām filmām un romantiskas mūzikas diski.
Pilna informācija par akcijas "Rīga lasa" februāra pasākumiem – RCB mājaslapas www.rcb.lv aktualitātēs.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka