Tomēr, ja šobrīd dodat priekšroku reāliem tuvākiem vai tālākiem ceļojumiem, darbojaties dārzā vai veldzējaties vēsā ūdenstilpnē vai koku paēnā – liels prieks arī par jums! Atpūtiniet acis un prātu un sagatavojiet sevi nākamajai lasāmsezonai. Mēs, “Literatūras ceļveža” veidotāji, rūpējamies par jums noderīgu izdevumu piedāvājuma veidošanu arī vasarā, bet to pārskatīšanu varat mierīgi atlikt uz rudeni!

Lai gan sākotnēji šī numura mērķis bija piedāvāt bibliotēku krājumu veidotājiem un individuālajiem lasītājiem ko vieglāku vasarīgām izklaidēm, sanācis tā, ka piedāvājumā arī šoreiz gana daudz nopietnas nozaru literatūras (pēdējā laikā saņemtais no teju visiem LNB nozaru krājumiem) un pavisam nedaudz no daiļliteratūras (atvaļinājumu laiks arī mūsu sadarbības partneriem – “Literatūras ceļveža” ieteikumu veidotājiem). Tomēr saturā iekļautas arī dažas gluži vasarīgi vieglas tematikas grāmatas un iespēja paceļot laikā un telpā. Ir arī kāds vasarai atbilstošs pārsteigums. Tā kā pēdējā pusgada laikā LNB krājumā saņemts neparasti daudz grāmatu, kuru tematika saistīta ar veselīgu uzturu un ēdiena gatavošanu (pat pārāk daudz, lai visas paturētu prātā), vairāku LNB nodaļu speciālisti sagatavojuši nelielu, ieteicošu šo grāmatu izlasi. Arī uztura literatūras jomā vērojamas
jaunas tendences: ja vēl nesen viena pēc otras tika ieteiktas visdažādākās diētas, tagad dominē sabalansēta uztura ieteikumi, bez drastiskas atteikšanās no kādas konkrētas produktu grupas, toties ar vispusīgu iedarbību uz organismu kopumā. Vairāki piedāvātie izdevumi nav vienkāršas pavārgrāmatas, bet robežojas ar pēdējā laikā popularitāti ieguvušo gastropoētikas žanru.

Nepretendējot uz viennozīmīgu sava viedokļa uzspiešanu, ar šo tematisko izlasi gribam padarīt jūsu ikdienu dažādām garšām bagātāku, parādīt, cik daudzveidīga ir mūsdienu pavārgrāmatu tematika, kā arī atklāt, kurus izdevumus no plašā piedāvājumu klāsta mēs labprāt izvēlētos glabāt savos personīgajos grāmatplauktos vai dāvinātu draugiem – neraugoties uz to, cik viegli un ātri šobrīd pie jebkura pareizas ēšanas ieteikuma vai receptes var tikt ar tīmekļa palīdzību. Un tomēr – ja tik daudz labu ideju kopā ar ēstgribu un mūsdienīgu galda klājumu rosinošiem attēliem rodami tepat virtuves plauktiņā… varbūt biežāk vērts ieskatīties arī drukātajos padomos?

Lai jums visiem spilgtām emocijām un garšām bagāta vasara un liels vai mazs, bet atmiņā paliekošs pozitīvs piedzīvojums – ik dienu!

Izdevums pieejams: https://dom.lndb.lv/data/obj/file/31202168.pdf

Anda Saldovere