Šim nolūkam noderēs daudzveidīgi, attālināti pieejami informācijas resursi, viens no tiem – LNB speciālistu sagatavotais “Literatūras ceļvedis”. Mūsu izdevumā piedāvājam ieskatu tikai pašu izlasītajās un iepazītajās grāmatās, par savu ieteikumu saturu esam atbildīgi personīgi. Oktobrī turpinām nesen uzsākto sadarbību ar Latvijas reģioniem. Aicinām arī citus kolēģus izcelt ar jūsu novadiem vai pilsētām saistītus izdevumus, ar kuriem lepojaties un vēlaties iepazīstināt arī citus – visu jauno un interesanto plauktos un katalogos nevar pamanīt pat bibliotekārs! Turklāt – varam būt gandarīti, ka grāmata mūsu valstī joprojām tiek atzīta par pirmās nepieciešamības preci. Labāk gan paliksim mājās, tomēr retu reizi varam iegriezties arī kādā tuvējā grāmatveikalā – varbūt atrodam ko vērtīgu ne vien bibliotēkas, bet arī personīgā grāmatplaukta papildināšanai. Dažas idejas – jaunajā numurā.

Kā zināms, pavisam nesen notika ikgadējais Frankfurtes grāmatu gadatirgus. Šī starptautiskā foruma 2021. gada moto bija: “Kā mēs vēlamies dzīvot?”. Vācijas Grāmatu tirgotāju asociācijas vadītāja Karina Šmita-Friderihsa savā uzrunā uzsvēra, ka kopējais apgrozījums grāmatu tirgū 2020. gadā Vācijā ir sasniedzis pirmspandēmijas līmeni, kas dod pamatu pārliecībai par nākotni, piebilstot, ka “sociālā distancēšanās nav kļuvusi par distancēšanos no grāmatām”, un norādot, ka krīze ir parādījusi, cik nozīmīga vieta grāmatām ir sabiedrībā. Savu dalību gadatirgū šogad bija pieteikušas 2000 izdevniecības un uzņēmumi no 80 pasaules valstīm.

Viena no oktobra “Literatūras ceļvedī” ieteiktajām grāmatām sakritības dēļ ir stāsts bērniem ar zīmīgu nosaukumu “Varēja būt trakāk”. Mēdz teikt – dzīvē nekas nenotiek nejauši vai bez kāda dziļāka virsuzdevuma…

Attālinātā darba periodā izmantojiet iespēju iepazīt “Literatūras ceļveža” grāmatu ieteikumus arī, piemēram, pastaigā pa mežu, klausoties LNB “SoundCloud” kanālu.

Izdevums pieejams: https://dom.lndb.lv/data/obj/955345.html

Anda Saldovere