Konkursā piedalījās 20 pagastu bibliotekāri. No katra Latvijas reģiona tika apbalvots viens bibliotekārs – Gaismas nesējs. Galvenais bibliotekāru vērtēšanas kritērijs šogad ir ieguldījums sava pagasta novadpētniecības attīstībā.
Šī gada konkursa uzvarētāji un balvas "Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs" saņēmēji ir:
  • Kurzemes reģionā – Valda Dzelzkalēja (Pūres pagasta bibliotēka, Tukuma rajons),
  • Zemgales reģionā – Inta Krieviņa (Codes pagasta Jauncodes bibliotēka, Bauskas rajons),
  • Vidzemes reģionā – Dzidra Matīsa (Galgauskas pagasta bibliotēka, Gulbenes rajons),
  • Latgales reģionā- Elvīra Vorošena (Līksnas pagasta bibliotēka, Daugavpils rajons),
  • Rīgas reģionā – Dainuvīte Bērziņa (Allažu pagasta bibliotēka, Rīgas rajons).
Balvu fondā konkursa uzvarētājiem ir SIA "Lattelecom" sarūpētās digitālās videokameras, kuras bibliotekāri varēs pielietot, lai iemūžinātu pagasta kultūras dzīvi un liecības par sava novada vēsturi, kā arī veidotu bibliotēku mājas lapas Internetā.

LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde: "Atbalsta biedrība konkursu "Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs" rīko otro reizi. Tas dod iespēju lasītājiem un LNB Atbalsta biedrībai pateikties bibliotekāriem par vietējās bibliotēkas attīstību, lielo ieguldījumu sava pagasta kultūras dzīves pilnveidošanā un pašaizliedzību savā darbā, palīdzot ikvienam lasītājam tikt pie nepieciešamās informācijas un zināšanām. Labākos pagasta bibliotekārus izvirzīja reģionu kuratori, rajonu galvenās bibliotēkas un lasītāji, savukārt kandidātus pēc konkursa nolikuma kritērijiem vērtēja LNB Atbalsta biedrība. LNB Atbalsta biedrība pateicas arī visiem konkursa dalībniekiem par atsaucību un ļoti cer, ka pagasta bibliotekāri konkursam tiks aktīvi pieteikti arī nākamgad."

Kristīne Usīte, Lattelecom Klientu attiecību vadītāja: "Priecājos, ka Lattelecom šādi var īstenot arī savu redzējumu – ikvienam nodrošināt piekļuvi informācijas tehnoloģiju sniegtajām iespējām katrā Latvijas pagastā. Projekta "Trešais Tēva dēls" ietvaros Lattelecom nodrošina mūsdienīgu tehnisko aprīkojumu un interneta pieslēgumu vairāk nekā 850 bibliotēkām. Ar Lattelecom BDA atbalstu līdz 2008. gada maija beigām tiks īstenots bibliotekāru apmācības kurss jaunizveidotajos Reģionālajos mācību centros."

Tāpat kā iepriekšējo gadu, Gaismas nesēji saņems SIA "Emīla Gustava Šokolādes" sarūpēto Gaismas pils šokolādi. LNB Atbalsta biedrība pateicas SIA "Lattelecom" un SIA "Emīla Gustava Šokolāde" par sniegto atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība