Regulārāk – pēdējo septiņu dienu laikā – globālo tīmekli ir izmantojuši vidēji 54% jeb 964 000 Latvijas iedzīvotāju aptaujātajā vecuma grupā, kas ir par 3% vairāk nekā šā gada ziemā.
 
Pavasara pētījuma perioda dati norāda uz straujāku interneta lietotāju skaita pieaugumu 40 līdz 49 gadu vecu iedzīvotāju vidū. Internetu pēdējo septiņu dienu laikā bija izmantojusi vairāk nekā puse jeb 53% šīs vecuma grupas pārstāvju, kas ir par 11% vairāk nekā pirms gada.
 
Interneta lietotāju īpatsvars galvaspilsētā un ārpus Rīgas, salīdzinot ar 2008. gada pavasarī veikto aptauju, ir izlīdzinājies. Ārpus Rīgas dzīvojošie iedzīvotāji aptuveni uz pusi biežāk nekā pagājušogad atzīst, ka internetam piekļūst bibliotēkās. Par vidēji 2% ir pieaudzis arī interneta lietotāju īpatsvars skolās.
 
"TNS Latvia" mediju un patēriņa pētījumu projektu vadītāja Elīna Krūze informēja, ka Rīgas iedzīvotāji nedaudz biežāk izmanto iespēju piekļūt internetam, atrodoties pie draugiem vai paziņām.
 
Laika posmā no šā gada 1. februāra līdz 3. maijam vismaz vienu no 85 pētījumā iekļautiem interneta resursiem vai to sadaļām pēdējo septiņu dienu laikā bija caurlūkojuši vidēji 53% aptaujāto respondentu vecumā no 15 līdz 74 gadiem.
 
Latvijā kopumā apmeklētāko interneta resursu Top 10 pēc nedēļas kopējās auditorijas ir saglabājies tāds pats kā ziemas periodā. Trīs populārākie interneta resursi pavasarī bija "Google", "Inbox.lv" un "Draugiem.lv".
 
Latviešu vidū trīs populārākie interneta resursi ir "Google", "Draugiem.lv" un "Inbox.lv", bet Latvijā dzīvojošo citu tautību vidū populārākie interneta resursi nemainīgi ir "Google", "Inbox.lv" un "One.lv".
 
Mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra "TNS Latvia" interneta auditorijas pētījumu "Nacionālais mediju pētījums: internets, pavasaris 2009" veica laika periodā no šā gada 2. februāra līdz 3. maijam. Visā Latvijā ar datorizētās intervijas (CAPI) palīdzību tika aptaujāti 1513 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA