2016. gadā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Kompetenču attīstības centrs uzsāka jaunas profesionālās tālākizglītības programmas “Bibliotēku zinības” īstenošanu, piedāvājot sagatavot konkurētspējīgus bibliotekārus profesionālās darbības pamatuzdevumu veikšanai akadēmiskajās, speciālajās, publiskajās, izglītības iestāžu bibliotēkās un informācijas centros.

Šī gada 16. jūnijā LNB 11. stāvā norisinājās tālākizglītības programmas 1. grupas izlaidums. Bibliotekāri no Ogres novada bija ieradušies sveikt savas kolēģes ar bibliotekāra profesijas iegūšanu.

I.Pumpure un A.Deguna bija to sešu drosmīgo vidū, kuri absolvēja šo jauno, vēl aprobācijā esošo, kursu un saņēma kvalifikācijas apliecību, kas, runājot LNB Kompetenču attīstības centra vadītājas Dženijas Dzirkales-Maļavkinas vārdiem – mūžu mūžos apliecina absolventu zināšanas un prasmes strādāt bibliotēkā.