Aizvien vairāk Latvijas senioru ikdienā rodas nepieciešamība izmantot tehnoloģijas un digitālo vidi – pieteikties dažādiem pakalpojumiem tiešsaistē, apliecināt savu identitāti pakalpojumu saņemšanai, parakstīt elektroniskus līgumus utt. Lai arī saimniecisko vajadzību kārtošana tiešsaistē lielākajā daļā gadījumu ir parocīgāka un ievērojami ietaupa laiku, vēl joprojām pastāv dažādi maldīgi priekšstati par to, kā tajā orientēties, cik droši tas ir un kādi pasākumi var pasargāt seniorus no personisko datu un informācijas nokļūšanas datu zagļu rokās.

Semināra laikā gados vecākie sabiedrības locekļi tiks ne vien izglītoti par šiem jautājumiem, bet arī informēti par dažādām nozares tendencēm, t.sk. elektroniskā paraksta plašo pielietojamību, kiberdrošības riskiem, ikdienas gaitās noderīgiem rīkiem. SK ID Solutions no savas puses informēs arī par senioru aptaujas rezultātiem, parādot to, kāda ir realitāte elektroniskā paraksta lietošanā Latvijas senioru vidū un kāda ir izpratne par kiberdrošības aspektiem – pieejas paroļu maiņu, saskaršanos ar viņu personīgo datu iegūšanu utt.

Seminārā piedalīsies:
Lilita Kalnāja, Latvijas Senioru Kopienu Apvienības valdes priekšsēdētājas vietniece;
Sanita Meijere, SK ID Solutions Latvijas filiāles vadītāja;
Ints Balodis, Video satura autors un resume.lv dibinātājs.

Semināra programma

Interesenti varēs vērot pasākumu tiešsaistē: Latvijas Bibliotēku portālā, SK ID Solutions YouTube kontā un Latvijas Senioru Kopienu Apvienības Facebook kontā. Tāpat semināru tiešsaistē būs iespējams vērot arī Latvijas reģionu bibliotēkās.

Informāciju sagatavoja:
Diāna Polgina