LU Zinātnes departaments, LU Bibliotēka un Nacionālais atvērtās piekļuves dienests (NAPD) 5. novembrī LU Humanitāro un sociālo zinātņu centrā (Kalpaka bulvārī 4) aicina Latvijas zinātnisko institūciju pārstāvjus uz semināru “Pētniecības infrastruktūras un pakalpojumi: atvērtās zinātnes iespējas”.

Seminārā “Pētniecības infrastruktūras un pakalpojumi: atvērtās zinātnes iespējas” (Research infrastructures and services: Open Science practice) Eiropas organizāciju pārstāvji informēs par pētniecības infrastruktūrām un pakalpojumiem pētniecības rezultātu izplatīšanai, atkārtotai izmantošanai un saglabāšanai nākamajām paaudzēm atvērtās zinātnes kontekstā, sniedzot vērtīgus padomus par Eiropas atvērtās zinātnes mākoni (EOSC), Latvijas lomu EOSC Nordic projektā, organizācijas OpenAIRE uzturētajiem pētniecības pakalpojumiem un pētniecības rezultātu pastāvīgajiem identifikatoriem (Persistent identifiers – PIDs), kas nodrošina kvalitatīvu informācijas apmaiņu infrastruktūrās un palīdz ietaupīt vērtīgo laiku.

Vieta: Latvijas Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu centrs, Kalpaka bulvārī 4, konferenču zālē

Datums: 2019. gada 5. novembris

Semināra mērķauditorija: Latvijas augstāko izglītības iestāžu un zinātnisko institūciju personāls, pētnieki, doktorantūras studenti, pētniecības projektu vadītāji un koordinatori, pētniecības politikas administrācijas pārstāvji, repozitoriju vadītāji, informācijas speciālisti, bibliotekāri un citi interesenti.

Semināra darba valoda – angļu

PIETEIKTIES SEMINĀRAM

PROGRAMMA

12.30 Reģistrēšanās

13.00 Ievads

13.05 OpenAIRE-Latvija un Nacionālais atvērtās piekļuves dienests (OpenAIRE-Latvia and NOAD)
Gita Rozenberga, OpenAIRE Nacionālais atvērtās piekļuves dienests, LU Bibliotēka

13.15 Ceļā uz Eiropas atvērtās zinātnes mākoni (On the way to EOSC)
Milica Ševkušić, Serbijas zinātņu un mākslas akadēmijas Tehnisko zinātņu institūts

14.00 Latvijas dalība EOSC Nordic projektā (Latvia in EOSC-Nordic)
Lauris Cikovskis, Rīgas Tehnikās Universitātes Pētniecības infrastruktūras un tehnoloģiju atbalsta centrs

14.20 OpenAIRE sniegtie pakalpojumi atvērtai pētniecībai (OpenAIRE services for Open Research)
Alessia Bardi, Itālijas Nacionālās pētniecības padomes informācijas zinātnes un tehnoloģiju institūts, Multimediju tīklošanas informācijas sistēmu laboratorija

15.10 Kafijas pauze

15.40 Pastāvīgie identifikatori ORCID un to vērtība pētniecības kontekstā (ORCID & The value of authenticated identities)
Ivo Wijnbergen, Bezpeļņas organizācija ORCID

16.25 Jautājumi un komentāri

Dalībniekiem būs iespēja saņemt apliecinājumu par dalību seminārā.

Semināra laikā tiks filmēts un fotografēts.

Seminārs tiek organizēts ar ES pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020” projekta “OpenAIRE-Advance” (līguma nr. 777541) atbalstu.

Kontaktinformācija:

Nacionālais atvērtās piekļuves dienests