Konferencē piedalīsies nozares eksperti – EPALE sadarbības partneri – lai sniegtu lekcijas, dalītos ar labās prakses piemēriem, projektu veiksmes ieteikumiem, finanšu piesaistes iespējām, kā arī diskutētu par nozīmīgiem atslēgas punktiem projektos.

Konferences mērķauditorija – pieaugušo izglītotāji, pašvaldību pieaugušo izglītības koordinatori, NVO, EPALE sadarbības partneri un citu organizāciju pārstāvji, izglītības jomas speciālisti un ikviens interesents, kam var būt noderīga informācija par projekta ciklu un projektu iespējām pieaugušo izglītībā.

Konference sastāvēs no divām daļām.

Pieaugušo izglītības projektu labās prakses, dažādība un uzdrošināšanās

Pirmajā daļā ar sevi un savu pieredzi iepazīstinās ļoti dažādi projekti – sākot ar finanšu, digitālo un uzņēmējdarbības kompetenču veicināšanu neaizsargātiem pieaugušajiem, inovatīvu un ilgtspējīgu cilvēktiesību izglītību, apmācības programmām personām ar garīga rakstura traucējumiem un senioriem un beidzot ar EPALE platformas sniegtajām iespējām un veiksmīga projekta veidošanas nosacījumiem.

Ir ideja. Kā rīkoties tālāk?

Otrajā daļā uzzināsiet par dažādiem finanšu avotiem sava projekta realizācijai (gan Erasmus+, gan citiem), kā arī dalīsities divās darba grupās, kurās tiks apspriestas projektu izveidei ļoti nozīmīgas tēmas – “Ilgtspēja projektos” un “Finanšu pratība projektos”. Vēlamo darba grupu būs jānorāda, piesakoties konferencei.

Par dalību konferencē tiks izsniegts apliecinājums. Ja Jums tas ir nepieciešams, lūdzu, norādiet reģistrējoties.

Pieteikties konferencei ir iespējams līdz 20. februārim (ieskaitot), un dalība ir bez maksas. Dalībnieku skaits ir ierobežots.

Lai ikviens būtu informēts par dažādajām iespējām un iegūtu jaunas zināšanas, konference tiks ierakstīta un ievietota īpašā EPALE sadarbības telpas grupā. Turpat būs pieejami visi izmantotie materiāli, kā arī piedāvāta vieta diskusijām par pieaugušo izglītības projektiem. Piesakieties grupā jau tagad!

Lai dalība konferencē būtu vēl aizraujošāka, konferences laikā ikviens nejaušā izlozē varēs pretendēt uz EPALE Latvijas suvenīriem!

Pieteikties konferencei

EPALE konferences lektori

Agnese Koligina-Balode, Baltic Human Rights Society izpilddirektore, dalīsies ar pieredzi projektā “Inovatīva un ilgtspējīga cilvēktiesību izglītība — ceļš uz atbildīgu un iekļaujošu sabiedrību un labu pārvaldību”

Biedrības ProjectNet valdes locekle Iveta Cīrule uzstāsies ar stāstījumu “Spēja un motivācija sadarboties – FINE2WORK pieredzes stāsts”

Inguna Zuševica, Sociālās integrācijas valsts aģentūras koledžas vadītāja, iepazīstinās ar prezentāciju “Sociālās integrācijas valsts aģentūras pieredze izglītības programmu īstenošanā personām ar garīga rakstura traucējumiem”

Biedrību “Rīgas aktīvo senioru alianse “ pārstāvēs valdes priekšsēdētāja Terezija Mackare un brīvprātīgais Jānis Andiņš ar prezentāciju “Viedais seniors digitālajā laikmetā”

Latvijas Pieaugušo izglītības apvienības padomes priekšsēdētāja Iluta Krūmiņa piedalīsies ar prezentāciju “Apvienot, lai iedvesmotu!”

EPALE Latvijas Nacionālā atbalsta dienesta vadītāja Sanda Roze dalīsies ar EPALE platformas sasniegumiem un piedāvājumu dažādiem projekta cikla posmiem

Biedrības “Izglītības inovācijas pārneses centrs” valdes priekšsēdētāja Anna Vintere iepazīstinās ar tēmu “Savstarpējā sadarbība starptautiskajos pieaugušo izglītības projektos”

LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Izglītības zinātņu un pedagoģisko inovāciju nodaļas profesore Ilze Ivanova uzstāsies ar prezentāciju “Veiksmīga projekta veidošanas nosacījumi”

Valsts izglītības attīstības aģentūras Stratēģisko partnerību nodaļas vecākā programmas speciāliste Nelda Mikanova ar prezentāciju “Erasmus+ programmas iespējas pieaugušo izglītības jomā”

SIA “Mergera” vadītāja, Mg. projektu vadībā, Bc. sociālajās zinātnēs, iegūta profesionālās pilveides izglītība pedagoģijā – Inga Jefrēmova iepazīstinās ar tēmu “Finansējuma pieejamība projekta idejas realizēšanai izglītības jomā”

Darba grupu vadītāji

NVO ProjectNet valdes locekle, Latvijas Senioru universitātes dibinātaja, LTD Biorganik 5 valdes locekle, Dr.sc.administr. Iveta Cīrule vadīs darba grupu “Ilgtspēja projektos”.

Ilgstspēju projektos aplūkosim caur divām prizmām: 1) Erasmus+ programmas uzstādījumi un 2) pieaugušo izglītotāju organizāciju mērķi un misija. Eiropas Komisija un Erasmus+ programma nosaka, ka projekta pieteikumos ir jāapraksta projekta rezultātu radītā ietekme un ilgstpēja. Vai pieaugušo izglītotāji un projektu ieviesēji izprot šo prasību un spēj paši aprakstīt šo sadaļu? Savukārt katra pieaugušo izglītotāju organizācija ir ar zināmu mērķi un misiju – vai ir gudri salāgot mūsu vērtības ar ārēji noteikto ilgspēju? Darba grupas ievaros diskutēsim par šo ilgtspējas dubulto dabu un kā mēs varam gudri strādāt ilgtermiņa ilgstspējas labā. Esam atvērti dalīties un mācīsimies kopā no mūsu pieredzes!

Health Institute priekšsēdētājs, PhD. izglītībā Aivars Lasmanis vadīs darba grupu “Finanšpratība projektos – izprast, apgūt, lietā likt!”.

Pieteikties konferencei
Konferences programma var tikt papildināta un mainīta.

 

Aktivitātes noris Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” (Nr. 2018-2221/001-001) ietvaros.

 

Informācija no https://epale.ec.europa.eu/lv