Konkursam bija iesniegtas kopā 155 lugas, kuras tika izvērtētas četrās nominācijās – pilna apjoma lugas, lugas bērniem un jaunatnei, viencēlieni, lugas spēlēšanai skolu, bērnu un jauniešu teātra kolektīvos. Kopīgais konkursa prēmiju fonds bija Ls 3500,- .

Lugu konkursa žūrijā darbojās Līvija Akurātere, Anna Eižvertiņa, Dainis Grīnvalds, Māra Ķimele, Kārlis Lišmanis, Harijs Petrockis, Edīte Tišheizere, konsultācijas sniedza Zane Kreicberga, Evita Mamaija, Evita Sniedze.

Piešķirtas divas galvenās prēmijas (Ls 250,- apmērā katra) bērniem un jauniešiem rakstīto lugu nominācijā Mārim Putniņam par lugu "Princese un pūķi" un Artūram Dīcim par lugu "Starpbrīdis". Vēl piešķirtas veicināšanas un rosināšanas prēmijas (25,- līdz 100, – latu apmērā) 46 autoru 77 lugām.

Konkurss ir sasniedzis savu galveno mērķi – radīts apjomīgs mūsdienīga repertuāra piedāvājums daudzajiem simtiem Latvijas amatieru teātru un ne mazāk daudzskaitlīgajiem skolu, bērnu, jauniešu teātra kolektīviem. Aizvadītais konkurss bija pirmais, kurā tika izveidota speciāla nominācija – lugas spēlēšanai skolu, bērnu, jauniešu teātra kolektīvos.

Pēc 16. jūnija visi interesenti ar konkursā godalgotajām lugām varēs iepazīties Mākslas literatūras filiālbibliotēkā, Vaļņu ielā 9 – tur darbojas Latvijas Dramaturgu ģildes izveidotā Latviešu nepublicēto lugu bibliotēka, kuras krājumā, ir vairāk nekā 600 darbu.

Sīkāka informācija par Nacionālā lugu konkursa norisi, arī visu žūrijas komisijas sēžu protokoli lasāmi Latvijas Dramaturgu ģildes mājas lapā www.drama.lv.

Informāciju sagatavoja:
Dainis Grīnvalds
LDĢ valdes priekšsēdētājs, Nacionālā lugu konkursa projekta vadītājs