Pasākuma mērķis ir informēt sabiedrību par veiktajām izmaiņām publiskajās bibliotēkās un pateikties Rīgas un Rīgas rajona bibliotēku, pašvaldību un citu iesaistīto pušu cilvēkiem par nesavtīgu un lielisku darbu. Noslēguma pasākumā piedalīsies valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" direktors Armands Magone, projekta "Trešais tēva dēls" Rīgas rajona kuratore Daiga Orbidāne un projektā izveidoto reģionālo mācību centru vadītājas Dženija Dzirkale Maļavkina un Daiga Bērziņa. Klātesošajiem būs iespēja noskatīties arī filmu par bibliotēku modernizāciju "Anastasija".

"Filma "Anastasija" ļauj iejusties mazā lauku bibliotēkā. Vērot, kā grāmatu plauktiem pieblīvētājā istabā ienāk pārmaiņas, ko ikvienā publiskajā bibliotēkā radījis projekts "Trešais tēva dēls". Īpaša vērtība visu bibliotēku internetizācijai ir daudzviet laukos, kur līdzās skolai un baznīcai, bibliotēka ir vēl viens rets kultūras punkts. Tā tas ir arī Vārkavas novada Vanagos Latgalē", saka Hansamedia žurnāliste, filmas scenārija autore Krista Vāvere.

Bezmaksas platjoslas internets, jauna datortehnika, apmācīts personāls – tie ir tikai daži no jaunieguvumiem, kas turpmāk raksturos ikvienu no 874 Latvijas bibliotēkām.

2006. gada nogalē Bila & Melindas Geitsu fonds piešķīra Latvijai 16,2 miljonus ASV dolāru informācijas tehnoloģiju attīstībai pašvaldību publiskajās bibliotēkās. Bezmaksas platjoslas Internets, jauna datortehnika, apmācīts personāls – tie ir tikai daži no jaunieguvumiem, kas turpmāk raksturos ikvienu no 874 Latvijas bibliotēkām. Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projektu, kuram bez Geitsu fonda granta un Latvijas valsts līdzfinansējuma programmatūru 8,9 miljonu ASV dolāru apmērā ziedojusi arī kompānija Microsoft, īsteno Kultūras ministrijas valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas". Sabiedrības integrācijas un informēšanas kampaņa par bibliotēku attīstību ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem fonda un Latvijas valsts sadarbībā.

Informāciju sagatavoja:
Kaspars Rūklis