Atbildība ISKU ir nozīmīgs vārds. Mēs sekojam produkta dzīves ciklam no dizainera galda līdz gatavai mēbelei. Tas atspoguļojas mūsu sertificētās kvalitātes (ISO 9001) un vides sistēmas (ISO 14001) ieviešanā, kā arī izmantojot PEFC sertificētu koksnes izcelsmes izsekošanas sistēmu, lai atbalstītu ilgtspējīgu mežsaimniecību. Mēs akcentējam materiālu izcelsmi, enerģijas patēriņu, ķīmisko vielu izmantošanu un ražošanas procesā radušos atkritumu apjomu. Vairāk par ISKU ilgtspējību lasiet šeit.

Viens no ISKU darbības segmentiem ir Somijā ražotās skolas mēbeles, un tās ir augstu novērtētas arī Latvijas izglītības iestādēs. Somija ir pasaulē plaši pazīstama ar izglītības sistēmu, kura jau no mazotnes ļauj attīstīt cilvēku iekšējo potenciālu, izmantojot ar individuālu pieeju. Šī pārliecība par sevi atspoguļojas arī mēbeļu dizainā un funkcionalitātē.

ISKU mēbeles sabiedriskām telpām tiek ražotas, balstoties uz konceptu – Active Learning. Tā pamatā ir ideja par to, ka katra vide ir uztverama arī kā jaunas informācijas apguves vieta – nepieciešams tikai izvēlēties atbilstošas mēbeles, turklāt tām jābūt daudzfunkcionālām. Šai videi jābūt arī iedvesmojošai un motivējošai.

Iekārtojot dažādas zonas, šo konceptu var ieviest arī bibliotēkā. Viens no vienkāršākajiem, bet arī efektīvākajiem risinājumiem ir akustiskie paneļi. Tie gan vizuāli atdala zonas, gan slāpē trokšņus.

Mūsdienu izglītības sistēmā plaši izplatīti ir grupu darbi, kas tiek precizēti gan mazākajās klasēs, gan augstskolās. Daudzfunkcionāli ir grupu darba galdi. Kad tiek veikts individuāls mācību darbs, katrs galds kalpo kā viena mācību vieta, savukārt mācību metodei mainoties uz grupu darbu, tos ir viegli sabīdīt kopā, iegūstot vienu lielu mācību galdu.

Dažādu zonu ierīkošanai var izmantot mīksto mēbeļu grupas. Dīvāni un pufi rada nepiespiestu atmosfēru. Tā ir lieliska alternatīva un papildinājums galdiem un krēsliem, kuri šobrīd lielākoties tiek izmantoti bibliotēkās. Dažiem dīvāniem iespējams izvēlēties augstās sieniņas, kuras kalpo kā risinājums “divi vienā” – tie veido privātu, atdalītu zonu un papildus nodrošina aizslietņa funkciju, kā arī absorbē skaņu. Tos labprāt izvēlās gan vienvietīgus, lai koncentrētos un izmantotu laiku vienatnē, gan arī lielākus – grupu darbam.

Jo dažādākas zonas veidojam, jo katram ir vieglāk izvēlēties sev piemērotāko vietu informācijas apguvei.

Lai nodrošinātu maksimālu skaņas izolāciju, tiek izmantotas akustiskās kabīnes. Tās ir kā nelielas sapulču telpas, kas aprīkotas ar ventilāciju, apgaismojumu un pat mēbelēm, papildu nodrošinot pilnīgu privātumu un ļaujot koncentrēties darbam. Divas no kabīnes sienām ir caurspīdīgas, tādēļ to var novietot pat telpas vidū un tā neradīs smagnēju efektu. Vienlaikus tas dod iespēju sekot šīs telpas izmantošanai.

Blakus funkcionalitātei neatņemama interjera sastāvdaļa ir krāsas – tās telpai piešķir vēlamo noskaņu. ISKU ražotajām mēbelēm pieejamas plašas apdares materiālu un krāsu toņu izvēles iespējas, tādēļ veidojot iekārtojumu, var pieskaņoties uzņēmuma vai mācību iestādes identitātei. Ar krāsu palīdzību var veidot dažādas zonas, balstoties uz vēlamajām funkcijām vai noskaņas radīšanai.

Visas ISKU ražotās mēbeles pieejamas arī ar antimikrobu pārklājumu – turklāt, tas tiek panākts 100% dabīgā veidā – ar varu un sudrabu. ISKU mīkstajām mēbelēm tiek izmantots audums, kura sastāvā ir sudrabs – tas ir viegli kopjams, neuzsūc šķidrumus un pārējos netīrumus. Arī lamināta mēbeļu lakā ir sudraba piejaukumi, savukārt, metāla detaļas pieejamas ar vara pārklājumu. Izvēloties antimikrobu risinājumus, mēbeļu pārklājums nodrošina nepārtrauktu virsmas attīrīšanos no mikrobiem. Telpās ar intensīvu kustību tas ir jo būtiski, turklāt var palīdzēt dzīvot veselīgāk. Protams, lai panāktu 100% rezultātu un novērstu infekciju izplatīšanos, jāatceras arī par regulāru mēbeļu tīrīšanu un roku higiēnu.

 

Par vēl citiem funkcionāliem mēbeļu risinājumiem uzzini seminārā jau pavisam drīz – 2022. gada 17. maijā!

Semināra programma

Pieteikuma anketa semināram ir pieejama līdz 15. maijam. Tiklīdz tiks sasniegts maksimālais dalībnieku skaits, reģistrācija tiks slēgta.

 

Informāciju sagatavoja:
ISKU Latvijas filiāle

Kontakti: tālr. 29204244, e-pasts: isku.riga@isku.lv. Salona adrese: Rīga, Katlakalna iela 6D.