Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklei habilitētajai vēstures zinātņu doktorei Ilzei Birutai Lozei augstā atzinība tiks izteikta par mūža ieguldījumu Latvijas arheoloģijā – akmens laikmeta pētniecību Eiropas kontekstā "Neolīts Latvijas teritorijā".

Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoram Andrim Vilkam balva tiks piešķirta par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas bibliotēku nozares attīstībā un informācijas un zināšanu sabiedrības veidošanā Latvijā.

Pianistam Vestardam Šimkus atzinība tiks izteikta par izciliem sasniegumiem atskaņotājmākslā, pārstāvot Latviju starptautiskā mērogā, bet rakstniekam Zigmundam Skujiņam – par mūža ieguldījumu latviešu literatūrā.

7. un 8. Saeimas deputātam pensionāram Jānim Škaparam Ministru kabineta balva tiks piešķirta par nozīmīgu ieguldījumu demokrātiskas, tiesiskas Latvijas valsts attīstībā un rakstu krājuma "Baltijas brīvības ceļš" sagatavošanā.

Balva valsts SIA "Bērnu klīniskās universitātes slimnīca" Bērnu ķirurģijas klīnikas ārstei Marijai Liepiņai tiks pasniegta par mūža ieguldījumu medicīnā.

LETA