Latvijas Republikas vēstniecība Krievijas Federācijā, Latvijas Akadēmiskā bibliotēka un Tautas frontes muzejs 1. un 2. novembrī aicina piedalīties pasākumos, kas saistīti ar Aleksandra Jakovļeva fonda "Demokrātija" izdevuma "Krievija. 20. gadsimts. Dokumenti" prezentāciju un dāvinājumu. Vizītes un pasākumu patrons — Latvijas vēstnieks Krievijā Andris Teikmanis.

Veicot titānisku darbu bijušās PSRS arhīvos, Aleksandra Jakovļeva dibinātais un ilgus gadus vadītais fonds "Demokrātija", ir izdevis unikālu izdevumu "Krievija. 20. gadsimts. Dokumenti" vairāk kā 50 sējumu apjomā. Pašreiz kopā ar domubiedriem akadēmiķa darbu turpina viņa meita Natālija Ušacka. Latvijā līdz šim nav bijis publiski pieejams pilns šī izdevuma komplekts.

2006. gada rudenī Maskavā grāmatas "Baltijas brīvības ceļš" atvēršanas svētkos Viskrievijas ārzemju literatūras bibliotēkā, sabiedriskā fonda "Demokrātija" prezidente Natālija Ušacka izteica vēlmi dāvināt Latvijai Aleksandra Jakovļeva grāmatas "Krievija. 20. gadsimts. Dokumenti". Viens izdevuma komplekts nonāks Latvijas Akadēmiskajā bibliotēkā, otrs būs pieejams Tautas frontes muzejā. Grāmatas ir īpašas, jo tajās ir apkopoti PSRS arhīvu dokumenti, kas līdz šim bijuši maz zināmi vai slepeni.

1.-3. novembrī Latvijā viesosies:
sabiedriskā fonda “Demokrātija“ prezidente Natālija Ušacka,
akadēmiķis Jurijs Afanasjevs,
Viskrievijas ārzemju literatūras bibliotēkas ģenerāldirektore Jekaterina Geņijeva,
biedrības “Memoriāls“ valdes priekšsēdētājs Arsenijs Roginskis,
izdevniecības “Vagrius“ starptautisko projektu direktore Alla Nikolajevska.

1. novembrī plkst. 16.00 Latvijas Akadēmiskajā bibliotēkā (Rūpniecības ielā 10) notiks dāvinājumam veltīta konference par vēstures jautājumiem. Konferencē uzstāsies akadēmiķis J. Afanasjevs, akadēmiķis J. Stradiņš, D. Īvāns, J. Geņijeva, A. Roginskis.

2. novembrī plkst. 15.00 Tautas frontes muzejā (Vecpilsētas ielā 13/15) notiks tikšanās ar krievu inteliģences pārstāvjiem un Aleksandra Jakovļeva grāmatas "Krēsla" latviešu izdevuma (apgāds "Jumava") prezentācija.

Krievijas inteliģences pārstāvju vizīte Latvijā un dāvinājums ir iespējams pateicoties akciju sabiedrības "Turība" un Ivara Strautiņa, kā arī lidsabiedrības "Airbaltic" un viesnīcas "Konventa sēta" atbalstam.

Informāciju sagatavoja:
Artis Ērglis