Tīmekļsemināra mērķis: bibliotekāru vidū aktualizēt iesaisti oktobra beigās gaidāmajā Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļā, mudināt bibliotekārus rīkot medijpratības pasākumus savās kopienās, kā arī piedāvāt idejas, metodes un resursus šo pasākumu organizēšanai.

Seminārā piedalīsies UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Komunikāciju un informācijas sektora vadītāja Beāte Lielmane, kura aktualizēs tematiskās nedēļas lomu šo 21. gadsimta prasmju veicināšanā, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekle Ilva Milzarāja, kura atgādinās par gada pirmajā pusē atklāto NEPLP izstrādāto Latvijas medijpratības datubāzi, bet semināra galvenā daļa būs atvēlēta Vidzemes Augstskolas rektores Agneses Dāvidsones priekšlasījumam “Bibliotēku loma un iespējas kopienu medijpratības veicināšanā”. Semināru moderēs LNB BAC medijpratības nozares eksperts Emīls Rotgalvis.

Dalībai seminārā nepieciešams reģistrēties iepriekš, aizpildot tiešsaistes anketu. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc organizatori īpaši aicina pieteikties tos bibliotekārus, kuri ir īpaši ieinteresēti piedalīties Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļā ar aktivitātēm saviem lasītājiem un plašākai kopienai.

Jau divpadsmito gadu no 23. oktobra līdz pat mēneša beigām visā pasaulē tiek atzīmēta UNESCO medijpratības un informācijpratības nedēļa, kuras gaitā tiek izcelti tādi jautājumi kā lasītprasme, pieeja kvalitatīvai informācijai un cīņa pret dezinformāciju. Šogad medijpratības un informācijpratības nedēļa veltīta jautājumiem par medijpratības un informācijpratības veicināšanu digitālajā vidē “Media and Information Literacy in Digital Spaces: A Collective Global Agenda”.

Papildu informācija:
Emīls Rotgalvis