Konferences mērķis ir kopīgi palūkoties uz Eiropas Savienības (ES) vērtībām – demokrātiju, brīvību, cilvēka tiesībām un līdztiesībām – un to nozīmi Latvijas kontekstā, kā arī diskutēt par attīstības iespējām nākotnē no dažādu sabiedrības pušu redzesloka.

Konference notiks Madonas novada bibliotēkā, Skolas ielā 12, Madonā 12. maijā no plkst.10.00 līdz 15.00.

Tās pirmajā daļā būs četru lektoru, tajā skaitā Eiropas Parlamenta priekšsēdētājas vietnieka Roberta Zīles, dzejnieces un publicistes Andas Līces, jurista Artūra Balta, kā arī HESPI vadošā pētnieka, Dr.hist. Gata Krūmiņa un citu viesu uzrunas, akcentējot vienu no ES vērtībām. Pēc tam sekos žurnālista, televīzijas un radio raidījumu vadītāja, moderatora Arņa Krauzes vadīta diskusija.

Konferences otrajā daļā Baltijas valstu pārstāvji un sabiedriski aktīvi jaunieši un madonieši stāstīs par ES vērtību izpausmēm praksē.

Pasākumu noslēgs Madonas bibliotēkas simtgadei veltītās izstādes “Gadsimta pietura – Madonas bibliotēka” atklāšana Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā Skolas ielā 10.

Pieteikšanās konferencei līdz 09.05.2023. plkst. 12.00 šeit.

Konferenci organizē: Madonas novada bibliotēka sadarbībā ar Europe Direct Gulbene, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta biroju Latvijā un Madonas novada pašvaldību.

Par konferenci:

Starptautiska konference “Eiropas vērtības: kādas tās ir un kā tās saglabāt?” tiek rīkota, atzīmējot Eiropas dienu, akcentējot eiropeisko dzīvesziņu, vērtības – demokrātiju, brīvību, cilvēka cieņu, kā arī iezīmējot un parādot bibliotēkas ieguldījumu visās demokrātiskajās izpausmēs. Tēmas aktualitāti vairo Madonas bibliotēkas 100 gadu jubilejas svinības.

Konferences programma.

Informāciju sagatavoja: