"Rakstnieki paši vadīs šo grāmatas autora un lasītāja tikšanos, paši stāstīs par sevi, par saviem darbiem, un varbūt lasītājs uzzinās no pirmavota ko tādu, ko nekur citur nevarētu uzzināt," sacīja Kušnere.
Kā liecina informācija Ludzas rajona padomes mājaslapā, Santas Mežābeles romāni tiek izdoti latviešu oriģinālromānu sērijā "Lata romāns" un darbi ir par mīlestību un naidu, sarežģītām attiecībām, par noziegumiem ar neparedzētiem sižeta pavērsieniem.
Savukārt Pētera Keiša darbi veltīti novadnieku piemiņai – "Te maldu putni kliedz" un "Kur ilgu dzērve brien".
"Keiša darbi ir vēsturiski, biogrāfiski. Viņa daiļrade varētu ieinteresēt cilvēkus, kuriem tuvi likteņstāsti. Savukārt Santas Mežābeles vārds lasītājiem nav svešs, varētu pat teikt, ka rakstnieces grāmatas "plauktos neglabājas" un Ludzas bibliotēkā vispār "Lata romāni" ir populāri lasītāju vidū," atzina bibliotēkas direktore.

Einārs Dervinieks LETA