Dāvinājums liks pamatus LU un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) sadarbības projektam – Austrumāzijas pētniecības centra bibliotēkas izveidei, kuru plānots izvietot LNB Jaunajā ēkā, Mūkusalas ielā 3. Tā būs pirmā specializētā Austrumāzijas pētniecības bibliotēka Baltijas valstīs.

Tematiski grāmatas aptver dažādas humanitāro un sociālo zinātņu jomas – filozofiju, ideju vēsturi, vēsturi, ģeogrāfiju, reliģiju, etnoloģiju, literatūru, mākslu, klasikas darbus u.c.

Ceturtdien, 15. jūlijā Taivānas delegācija plāno apmeklēt arī LNB Jauno ēku, lai klātienē iepazītos ar bibliotēkas celtniecību un vietu, kur nākotnē tiks izvietota LU Austrumāzijas pētniecības centra bibliotēka.

Dāvinājuma un konferences sponsori – Taivānas Nacionālās centrālās bibliotēkas Sinoloģijas centrs (Center for Chinese Studies, National Central library, Taiwan), Chiang Ching-kuo Fonds (Chiang Ching-kuo Foundation for International Scholarly Exchange Taipei, Taiwan).

Eiropas Sinologu Asociācijas (EACs) konferences Culture is the Crowded Bridge konference, kuras ietvaros dāvinājums tiks pasniegts, pirmo reizi notiek Rīgā no šā gada 14. līdz 18. jūlijam. Konference pulcēs ap 200 dalībnieku no Eiropas un Āzijas valstīm, kas veic pētniecību ar Ķīnu saistītās jomās.

Vairāk informācijas par konferenci: http://www.eac s -riga2010.lv