2013. gada 11. aprīlī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas konferenču zālē (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks pazīstamās rakstnieces un Austrijas Literatūras biedrības prezidentes Mariannas Grūberes lasījums. Pasākums notiks vācu valodā.

Rakstniece lasīs fragmentus no savām grāmatām “Ins Schloss” (Uz pili) un “Erinnerungen eines Narren” (Āksta atmiņas).

Pasākuma dalībniekus ar uzrunām sveiks Austrijas Republikas vēstnieks Latvijā Dr. Štefans Pēringers (Dr. Stefan Pehringer), LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore Dr. Venta Kocere, LU asoc. profesore Dr. Tatjana Kuharenoka.

Referāts “Viktors Frankls: logoterapijas pamatlicējs” notiks 2013. gada 10. aprīlī plkst. 12.30 LU Vēstures un filozofijas fakultātē Mārstaļu ielā 28/30.

Dr. Prof. Marianna Grūbere dzimusi 1944. gadā Vīnē, bērnību pavadīja Burgenlandē. Mācījās Humanitārajā ģimnāzijā Vīnē, studēja klavierspēles Vīnes Konservatorijā pie profesora Kargera, vairākus semestrus studēja medicīnu, psiholoģiju pie pasaulslavena ārsta un psihologa,logoterapijas pamatlicēja Viktora Frankla.

Marianna Grūbere ir vairāku romānu, stāstu, novēļu un eseju autore. Viņa ir rakstu autore daudzām antoloģijām un radio programmām.

Kopš 1980. gada Marianna Grūbere ir neatkarīgā rakstniece, televīzijas programmas “Club 2” vadītāja; no 1991. gada līdz 1994. gadam – literārā pulciņa Podium vadītāja, no 1992.gada līdz 1995.gadam – žurnāla Podium izdevēja.

Kopš 1994. gada janvāra Marianna Grūbere ir Autrijas Literatūras biedrības prezidente.

No 1980. gada līdz 1988. gadam Marianna Grūbere ir Grācas rakstnieku savienības biedrs un kopš 1986. gada Austrijas PEN kluba biedrs.

Marianna Grūbere ir daudzu literāro balvu laureāte.

Pasākumu organizē Austrijas Republikas vēstniecība Latvijā, Austrijas bibliotēka RĪGA un Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka.

Pasākuma noslēgumā UniCredit bankas valdes loceklis un finanšu direktors Mag. Ginters Frīdls (Mag Günter Friedl) universitātes sponsorēšanas rāmjos dāvinās Austrijas bibliotēkai RĪGA klēpjdatoru.