Glābējiem ir izdevies nostiprināt LNB grāmatu krātuves grīdu, tāpēc tālāki iegruvumi nedraud.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere, grīdas nostiprināšanai izmantoti balsti, kas vesti gan no jaunās “Gaismas pils” būvniecības laukuma, gan arī no citurienes.

Glābēji no bibliotēkas vakar arī sūknējuši ārā ūdeni, kas tur sakrājies pārplīsušas kanalizācijas caurules dēļ. Kad grāmatas tiks evakuētas, daļa ēkas būs jāpārbūvē, konstatējuši notikuma vietā strādājošie VUGD darbinieki.

Kā ziņots, LNB galvenajā grāmatu krātuvē Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 14, 18. jūnijā ielūza grīda un aptuveni 1200 ārzemju literatūras jaunākās un lasītāju vispieprasītākās grāmatas iekrita pagraba stāvā. Bīstamā situācijā atradās vēl vairāk nekā 70 000 krātuves grāmatu, kas bija iegruvuma tuvumā.

Grāmatu evakuācija no apdraudētajām telpām Krišjāņa Barona ielā 14 turpināsies arī šodien, 22. jūnijā.

No grāmatu krātuves grāmatas tiek pārvietotas uz LNB grāmatvedību, bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas centru un citām telpām, kuru pārsegumi jau agrāk ir nostiprināti.

Pirmdienās LNB apmeklētājiem slēgta, otrdien, 22. jūnijā, bibliotēkas telpas Krišjāņa Barona ielā 14 apmeklētājiem būs slēgtas, bet pārējās LNB ēkās lasītāji tiks apkalpoti.

Jāņu brīvdienās visas LNB lasītavas būs slēgtas, bet tiek plānots, ka 29. jūnijā darbs atsāksies ierastajā režīmā.

Bibliotēkas ēkai Krišjāņa Barona ielā 14 šogad aprit simts gadi. Aptuveni puse no ēkas ir valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” valdījumā un apsaimniekošanā un ir nodota bibliotēkai lietošanā. Pārējā ēkas daļā atrodas privatizēti dzīvokļi. Avārijā cietusī daļa ir piebūve ēkas pagalmā. Grāmatas iekrita piebūves pagrabā, kas nav bibliotēkas lietošanā.

Jānis Skruzis LETA
Emīlija Kozule LETA