Uz Nacionālās bibliotēkas aicinājumu palīdzēt atsaucās vairāk nekā 250 brīvprātīgo. Kopā ar Nacionālo bruņoto spēku, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, skautu un gaidu, kā arī uzņēmēju atbalstu četrās dienās smaga darba grāmatu evakuācija ir paveikta.

Šobrīd bīstamajā piebūvē grīda blakus iegruvuma vietai ir nostiprināta, grāmatas ir evakuētas, ir izdarīts viss nepieciešamais, lai novērstu avārijas situācijas atkārtošanos. Veidojot garas cilvēku ķēdes, grāmatas no rokas rokās tika padotas un izvietotas turpat K.Barona ielā bibliotēkas izstāžu zālē, Eiropas Savienības informācijas centrā, kā arī darbinieku telpās, liekot tās plānās ķīpās gar logu malām, lai pārāk nenoslogotu grīdu.

Vakar 22. jūnijā glābšanas darbi noslēdzās visiem kopīgi dziedot Līgo dziesmas, fotografējoties, pārrunājot paveikto un baudot uzņēmēju sagādātās uzkodas. Plkst. 15.00 bibliotēku apmeklēja Valsts Prezidents, apskatot telpas, uzrunājot talciniekus un bibliotēkas darbiniekus, novēlot izturību un atzīstot, ka jauna bibliotēkas ēka ir nepieciešama. Piedalījās arī Kultūras ministrs Ints Dālderis.

Apzinoties, ka kaudzēs sakrautās grāmatas bibliotēka lasītājiem nevar piedāvāt, bibliotēkas speciālisti tūlīt pēc svētkiem, atsākot darbu, plānos kādā veidā sakārtot šo krātuves daļu. Šis jautājums ir saistīts ar telpu un jaunu plauktu jautājumu, kurš savukārt tiks risināts sadarbībā ar Valsts Nekustamajiem īpašumiem un Kultūras ministriju.

Kā ziņots, LNB galvenajā grāmatu krātuvē Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 14, 18. jūnijā ielūza grīda un aptuveni 1200 ārzemju literatūras jaunākās un lasītāju vispieprasītākās grāmatas iekrita pagraba stāvā. Bīstamā situācijā atradās kopā 78 000 krātuves grāmatu, kas bija iegruvuma tuvumā.

Bibliotēka izsaka milzīgu pateicību visiem brīvprātīgajiem un operatīvajiem glābšanas dienestiem par palīdzību! Bez jums mēs to nebūtu paveikuši!