Balva piešķirta par LNB un Latvijas Universitātes projekta “Latvijas atmiņas institūciju dati digitālajā telpā: vienojot kultūras mantojumu” Atvērto datu portāla (https://dati.lnb.lv/) izveidi, t.sk. Ontoloģiju servisu, kur pirmo reizi cilvēkam lasāmā un meklēšanai izmantojamā veidā pieejamas trīs LNB tēzaura datu ontoloģijas – formas/žanra ontoloģija, ģeogrāfisko nosaukumu ontoloģija un tematisko priekšmetu ontoloģija (pavisam ap 56 000 jēdzienu).

Jēdzieni meklējami lietotājam draudzīgā veidā gan alfabēta secībā, gan hierarhiski, ietverot plašākus un šaurākus jēdzienus, terminu sinonīmus, saites uz ASV Kongresa bibliotēkas terminiem angļu valodā un jēdzienu datus saistīto datu formātos, veicinot datu sadarbspēju ar citu institūciju, t.sk. starptautisku, datiem un to atkārtotu izmantošanu.

“LATA Gada balva 2021 ir augsts novērtējums Uldim Bojāram kā jomas profesionālim, vienlaikus apliecinot, ka LNB īstenotā politika datu jomā ir veiksmīga virzībā uz datu atvērtību un lietotājiem draudzīgāku piekļuvi,” komentē U. Bojāra kolēģe, LNB Bibliogrāfijas institūta direktore Anita Goldberga.

Plašāka informācija par projektu “Latvijas atmiņas institūciju dati digitālajā telpā: vienojot kultūras mantojumu” pieejama LNB tīmekļa vietnē.

Projekta “Latvijas atmiņas institūciju dati digitālajā telpā: vienojot kultūras mantojumu” finansētājs: Latvijas zinātnes padome. Projekta numurs: lzp-2019/1-0365.

Papildu informācija:
Augusts Zilberts