Pateicoties Biedrības projektam “Bērnu grāmatas Latvijas bibliotēkām”, portālā ziedot.lv tika vākti līdzekļi bērnu grāmatu iegādei, lai bibliotēkās netiktu apturēta lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu žūrija”. Sakarā ar ekonomisko situāciju “Bērnu žūrijas” darbība vairāk kā 70 bibliotēkās šogad ir apdraudēta, jo bibliotēkām nav līdzekļu bērnu grāmatu iegādei.

“Šajos taupības laikos ģimenes vairs nevar atļauties jaunākās grāmatas sev un saviem bērniem, tādēļ bibliotēkas ir vienīgās vietas, kur grāmatas pieejamas bez maksas. Saņemot satraucošu ziņu, ka daudzās Latvijas bibliotēkās varētu tikt apturēta “Bērnu žūrijas” darbība, Biedrība vēlējās palīdzēt un sadarbībā ar fondu “Ziedot” savāca gandrīz 2000 latus, kas deva mums iespēju iegādāties 480 “Bērnu žūrijas” grāmatas. Paldies jāsaka arī Latvijas izdevējiem – Zvaigzne ABC, Liels un mazs, Jumava, Lietusdārzs, Annele, Jānis Roze, Alis, kuri bija ļoti atsaucīgi, ziedoja daļu no grāmatām vai samazināja grāmatu cenu. Tādējādi šoruden varējām 20 Latvijas bibliotēkām uzdāvināt “Bērnu žūrijas” grāmatu kolekcijas”, saka Biedrības direktore Olita Pričina-Voitika.

Portāla ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta par projektu “Bērnu grāmatas Latvijas bibliotēkām” saka: “Ekonomiski sarežģītā situācijā ir svarīgi neaizmirst garīgās vērtības un šis projekts ir viens no retajiem piemēriem, kas apzinās bērnu grāmatu vērtību un to popularizē plašākā sabiedrībā. Mums, Ziedot.lv ir gandarījums sadarboties ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrību.”

Lasīšanas veicināšanas programmu “Bērnu žūrija” LNB Bērnu literatūras centrs īsteno jau vairākus gadus. Tā jauno lasītāju vidū ir ļoti populārs lasīšanas maratons, kas jau kļuvis par tradīciju. “Bērnu žūrijā” iesaistījušies 17 000 bērnu vecumā 6 – 17 gadiem no visas Latvijas.