Pasākuma mērķis ir informēt sabiedrību par veiktajām izmaiņām publiskajās bibliotēkās Kurzemes reģionā.

Noslēguma pasākumā piedalīsies Bila un Melindas Geitsu fonda pārstāvji Deivs Fenels un Džesika Dora, valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" direktors Armands Magone, projekta "Trešais tēva dēls" Kurzemes reģionāla kuratore Margarita Marcinkeviča un reģionālo mācību centru vadītāji Kurzemes reģionā – Gita Švarce no Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas un Gints Gredzens no Ventspils Galvenās bibliotēkas.

2006. gada nogalē Bila un Melindas Geitsu fonds piešķīra Latvijai 16,2 miljonus ASV dolāru (7,26 miljonus latu) informācijas tehnoloģiju attīstībai pašvaldību publiskajās bibliotēkās.

Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projektu, kuram bez Geitsu fonda granta un Latvijas valsts līdzfinansējuma programmatūru 8,9 miljonu ASV dolāru (3,98 miljonu latu) apmērā ziedojusi arī kompānija "Microsoft", īsteno Kultūras ministrijas valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas".

Aila Ādamsone LETA