Seminārā piedalīsies Liepājas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde un eksperte NVO un sabiedrības integrācijas lietās Brigita Dreiže.

Jau ziņots, ka Liepājas Centrālā Zinātniskā bibliotēka novembra vidū svin 230 gadu jubileju.

14. novembrī no plkst. 11 notiks pasākums "Liepājas Centrālai Zinātniskai bibliotēkai – 230" – prezentācija virtuālajā vidē.

15. novembrī plkst. 12 notiks pasākums "Mums un sabiedrībai" – Liepājas Centrālās Zinātniskās bibliotēkas vēsturiskā zīmoga prezentācija un ekskursija reto un seno grāmatu krātuvē.

16. novembrī plkst. 12 Liepājas Centrālās Zinātniskās bibliotēkas 230 gadu jubilejai veltīts svētku sarīkojums notiks Liepājas Latviešu biedrības namā.

Liepājas Centrālā Zinātniskā bibliotēka dibināta 18. gadsimtā, kad Liepājas Annas draudzes mācītājs Johans Andreass Grunts 1777. gada rudenī, Mārtiņa nedēļā, nodibināja grāmatu mīļotāju un lasīšanas biedrību, ar to liekot pamatus pilsētas bibliotēkai.

Līdz mūsdienām saglabājies bibliotēkas dibināšanas Statūtu oriģināls, kā arī ap 6000 senu grāmatu, kas izdotas no 16.līdz 19. gadsimtam.

Vairākās grāmatās atrodams bibliotēkas dibinātāja autogrāfs, bet daudzās citās grāmatās – bibliotēkas pirmais zīmogs.

Normunds Kārkls LETA