Šajās dienās atkal svinīgi plīvos īpaši Dzejas dienām radītais karogs, ko darinājusi māksliniece Andra Pelna. Notiks vairāk nekā 15 sarīkojumi, kas veidoti tā, lai ikviens tajās atrastu ko savu.

Dzejas dienu programmā būs gan jau tradīcijām apvītie pasākumi, gan jauni un nebijuši. Kā ierasts, Dzejas dienas sāksies ar Dzejas rītiem Liepājas skolās, kurās skolēni varēs tikties ar pašu izvēlētiem dzejniekiem.

Pēc tam tiks turpināta sadarbība ar Jūras spēkiem – uz kara kuģa "Viesturs" notiks pasākums "Dzejas vējš Liepājā". Mazākajiem Dzejas dienu aktīvistiem tiks piedāvātas meistardarbnīcas bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis", kurās varēs darboties mākslas, dzejas un teātra meistardarbnīcās.

Notiks arī interaktīvs pasākums par Pētera Brūvera dzejas tēmām ar devīzi "Katrs savu dzīvi dzīvo". Savukārt Centrālās zinātniskās bibliotēkas telpās notiks žurnāla "Helikons" jaunākā numura prezentācija.

Dzimtsarakstu nodaļā jaunie literāti klausītājiem piedāvās savu redzējumu par mīlestības tēmu.

Kā jau ierasts, notiks arī kādas grāmatas atvēršanas svētki. Šogad tie notiks grāmatnīcā "Valters un Rapa", un tiks atklāta Tāļā Vaidara trešā grāmata "Proza" no sērijas "Katram sava..".

Arī otrajā Dzejas dienā viesi tiksies ar studentiem Liepājas universitātes Humanitārajā fakultātē, bet vācu dzejnieks Tilmans Derings, kas dzeju raksta repa stilā, tiksies ar jauniešiem Liepājas 5. vidusskolā.

Dzejas dienās notiks arī nu jau par tradīciju kļuvušais literārais seminārs Liepājas universitātē, šoreiz ar devīzi "..autors, teksts, lasītājs".

Jauns un nebijis pasākums šogad būs divas īpašas muzikālas tikšanās ar dzejnieku un mūziķi Mārtiņu Freimani Liepājas teātrī 12. septembrī plkst. 16 un 19.

Dzejas dienas izskanēs Liepājas Latviešu biedrības namā ar Aivara Zuzāna organizēto pasākumu "Kad nez pēc cik tur gadiem mani, rīt aizmirsto, atradīs atkal…". Šis pasākums tiks veltīts dzejnieka Ojāra Vācieša 75. dzimšanas dienai.

Arī Liepājas teātris vēlas iedibināt jaunu tradīciju – muzikālu iestudējumu veidošanu, kuru pamatā būtu latviešu dzeja. Šogad Ivara Lūša režijā taps "Violets" – Austras Skujiņas dzeja Jāņa Lūsēna mūzikas ietvarā, kas pirmizrādi pieredzēs 11. septembrī plkst. 19, sacīja Birkenberga.

Normunds Kārkls LETA