2019. gada 28. maijā plkst. 17.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā) notiks lekcija “Pēterburgā izdotie latviešu izdevumi 19.- 20.gs. mijā”. Lekcija notiks krievu valodā. Lekcijā tiks stāstīts par latviešu nacionālās literatūras rašanos 19. gs. beigās- 20.gs. sākumā. Īpaša uzmanība lekcijā būs veltīta pirmajai progresīvajai latviešu avīzei “Pēterburgas avīzes” (1862-1865).

Pateicoties 20. gs. sākumā Pēterburgā izdotajam grāmatām “Latviešu literatūras almanahs” un dzejas krājumam “Ugunis”, krievu lasītājs iepazina latviešu literatūru.

Lekciju lasīs Krievijas kultūras darbinieku radošās savienības Sanktpēterburgas nodaļas metodiste Ņina Kuzmina. Ņina Kuzmina ir piedalījusies novadpētniecības un grāmatniecības konferencēs Krievijā, ir autore vairāk kā 100 publikācijām par Sanktpēterburgas vēsturi, grāmatniecību un izdevējdarbību.

Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr. 67181018

Informāciju sagatavoja: