Pēc Latvijas vēstnieka Igaunijā Kārļa Eihenbauma un dzīvesbiedres Ināras Eihenbaumas iniciatīvas skola saņems daļu no mācībām nepieciešamās literatūras, kas ļaus papildināt apvienības "Latviešu skola" bibliotēku.

Šo pasākumu vēstniecībā apmeklēs arī Latvijas Valsts prezidenta dzīvesbiedre Lilita Zatlere, skolas bērni un viņu vecāki.

Kopš pagājušā gada 20. septembra, pateicoties vecāku aktivitātei un uzņēmībai, Tallinā darbojas apvienība "Latviešu skola". Šajā sestdienas skolā Igaunijā dzīvojošie bērni var mācīties latviešu valodu, iepazīties ar latviešu vēsturi, kultūru un tradīcijām, ka arī uzturēt latvietību vienaudžu vidē.

Latviešu skolas nodarbības, kas ir vecāku finansētas, apmeklē 18 bērni vecumā no 5 līdz 12 gadiem.

8. aprīlī, Latvijas prezidenta valsts vizītes otrajā dienā, V. Zatlers un Igaunijas prezidents T.H. Ilvess atklās Igaunijas un Latvijas biznesa semināru, bet pēc tam Valsts prezidents apmeklēs uzņēmumu "Skype". Dienas otrajā pusē Valsts prezidentam ieplānota tikšanās ar Igaunijas parlamenta spīkeri Ene Ergma (Ene Ergma) kundzi un Igaunijas nacionālās bibliotēkas apmeklējums, kur V. Zatlers atklās izstādi "Latvijas vēsture karikatūrās". Valsts vizītes noslēgumā Valsts prezidents uzstāsies ar runu Igaunijas Ārlietu ministrijā.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas Informācijas departamenta Preses centra nodaļa