Šis gads nav bijis vienkāršs. Mainīgie Covid-19 apstākļi būtiski ietekmēja eksāmena grafiku un tā īstenošanu, kā rezultātā, valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības un mājsēde liedza iespēju īstenot eksāmenu trīs iepriekšplānotājos laikos. Neskatoties uz neizdošanos, atcelšanām un pārcelšanām, esam cītīgi meklējuši variantus un esam gandarīti, ka varējām rast iespēju notikt šiem diviem eksāmeniem, pateicoties dalībnieku un eksāmenu organizētāju atbildīgajai attieksmei pret drošības noteikumiem. Eksāmens notika klātienē, “zaļajā režīmā”, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Kopumā eksāmenā piedalījās 29 dalībnieki no dažādiem Latvijas reģioniem un bibliotēkām (Rīga, Daugavpils, Talsi, Liepāja, Ludza, Alūksne, Jelgava, Limbaži, Kuldīga, Jūrmala, Augšdaugava, Bauska, Tukums, Valmiera).

Eksāmens pirmajai grupai notika no 6. līdz 7. oktobrim. Piedalījās 14 dalībnieki. 12 dalībnieki veiksmīgi nokārtoja eksāmenu un rezultātā ieguva kvalifikāciju BIBLIOTEKĀRS un profesionālās kvalifikācijas apliecību.

Otrajai grupai eksāmens tika īstenots no 8. līdz 10. decembrim. Piedalījās 15 dalībnieki. Veiksmīgi tika galā ar eksāmena uzdevumiem un rezultātā ieguva kvalifikāciju BIBLIOTEKĀRS un profesionālās kvalifikācijas apliecību 13 dalībnieki.

Kopumā tika izsniegtas 25 profesionālās kvalifikācijas apliecības ar kvalifikāciju BIBLIOTEKĀRS. Teicamu rezultātu (9 balles) parādīja divi dalībnieki, pieci dalībnieki saņēma vērtējumu 8 (ļoti labi), seši dalībnieki ar eksāmena uzdevumiem tika galā labā līmenī (7 balles), 6 (gandrīz labi) balles saņēma septiņi dalībnieki un vērtējumu 5 (viduvēji) saņēma pieci dalībnieki.

Apsveicam visus kvalifikācijas ieguvējus!
Vēlam veiksmi un izdošanos turpmākajā profesionālajā darbībā!

Informācija par 2022. gada eksāmena grafiku un norisi tiks publicēta janvāra otrajā pusē.

Informāciju sagatavoja:
Silvija Dzalbe