Izdevums sagatavots elektroniski un pieejams Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājaslapā.

Izdevuma tabulās salīdzinoši atspoguļoti 5 gadu bibliotēku darba skaitliskie rādītāji: lasītāju skaits, apmeklējums, izsniegums, bibliotēkas krājuma rādītāji, ziņas par darbiniekiem, izglītību, finansiālie rādītāji, ziņas par informācijas tehnoloģijām u.c. rādītāji.

Dati apkopoti, pamatojoties uz Latvijas bibliotēku aizpildītajām statistikas veidlapām 1-bibliotēka: pārskats par bibliotēkas darbību. Veidlapas sagatavotas, ievērojot starptautisko standartu LVS ISO 2789:2007 "Informācija un dokumentācija. Starptautiskā bibliotēku statistika".

Statistiskās informācijas struktūra:
  • Latvijas bibliotēku darba koprādītāji (iekļauti arī statistikas dati par vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu (skolu) bibliotēkām, pirmo reizi iekļauti koledžu bibliotēku skaitliskie rādītāji);
  • Latvijas Nacionālās bibliotēkas darba rādītāji;
  • Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas darba rādītāji;
  • Augstskolu bibliotēku darba rādītāji;
  • Speciālo bibliotēku darba rādītāji;
  • Publisko bibliotēku darba rādītāji:
    • no tām Valsts publisko bibliotēku darba rādītāji:
      t.sk. Neredzīgo bibliotēku darba rādītāji
    • no tām Pašvaldību publisko bibliotēku darba rādītāji:
      • kopīgie rādītāji,
      • Latvijas lielāko pilsētu bibliotēku darba rādītāji (alfabētiskā secībā),
      • Latvijas rajonu pašvaldību bibliotēku darba rādītāji (alfabētiskā secībā).

Informāciju sagatavoja:
Ilze Kļaviņa
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku Attīstības institūta
Bibliotēku konsultatīvā centra galvenā bibliotekāre