Latvijas Banka un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Jūs uz kolekcijas monētas “Kalējs kala debesīs” izlaišanas pasākumu ceturtdien, 2017. gada 2.novembrī, plkst.13.00.

Pasākumā tiks sniegta detalizēta informācija par latviešu tautasdziesmām veltīto sudraba kolekcijas monētu, kuras grafisko dizainu veidojis mākslinieks Edgars Folks. Pasākums notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tieši pie Krišjāņa Barona (1835–1923) Dainu skapja, kas ir viņa veidota gandrīz 218 tūkst. tautasdziesmu kartotēka un kopš 2001.gada ietverts UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” (Memory of the World) Starptautiskajā reģistrā.

Pasākumā piedalīsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Attīstības departamenta direktors Uldis Zariņš, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Janīna Kursīte-Pakule, monētas grafiskā dizaina autors Edgars Folks un Latvijas Bankas monētu dizaina komisijas priekšsēdētāja vietnieks Laimonis Šēnbergs.

Lūdzam dalību apstiprināt elektroniski (janis.silakalns@bank.lv) vai zvanot pa tālr. 67022594.

Pasākuma norises vieta – Latvijas Nacionālās bibliotēkas (Mūkusalas ielā 3, Rīgā) ātrija 5.stāva galerija pie Dainu skapja.

Papildu informācija:

Latvijas Bankas preses dienests