Konferences pirmajā dienā tiks prezentēta ceļojošā fotoizstāde „Latgales bibliotekārs – radošuma avots” kas tika īpaši gatavota, lai pēc konferences uzsāktu savu ceļojumu pa Latgales bibliotēkām.

Konferences gaitā tiks risināti Latgales bibliotēkām nozīmīgi jautājumi. Četrās sesijās bibliotēku darbinieki noklausīsies interesantus priekšlasījumus, ko sniegs nozares profesionāļi un pieredzējuši lektori: organizāciju psihologs I.Krūmiņa, LNB galvenā bibliotekāre M.Krasovska, KISC vecākā referente I.Niedra, LBB priekšsēdētāja K.Pabērza,  asoc. prof., Dr.hist. , Latgales pētniecības institūta direktorsH.Soms,asoc. prof., Dr. philol., DU Latviešu literatūras un kultūras katedras docents, rakstnieks un literatūrzinātnieksV.Lukasevičs.

Latgales publisko bibliotēku darbinieki diskutēs par bibliotekārā darba aktuālākajiem jautājumiem, inovatīvām darba metodēm un Latgales bibliotēku- kultūras mantojuma glabātāju lielo lomu vietējā sabiedrībā. Pieredzē dalīsies Preiļu galvenās bibliotēkas bibliogrāfe M.Jeļisejeva, Latgales Centrālās bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītāja A.Dejuna, Mežvidu bibliotēkas vadītāja V.Šķestere un Bebrenes pagasta bibliotēkas vadītāja E.Malahovska. Konferences dalībniekiem tiks piedāvāta arī bagāta kultūras programma: Daugavpils valsts teātra izrāde “Dabaseibys pūddarneica jeb Viņa Debešķības Laimesciema podniekdarbnīca”, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra, kā arī Daugavpils Māla mākslas centra apmeklējums.

Konference tiek organizēta ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālu atbalstu.

Konferences programma