Grāmatu pakomāts darbojas pēc līdzīga principa kā visiem zināmie pakomāti sūtījumu saņemšanai. Latgales Centrālajā bibliotēkā vai filiālēs reģistrēts lietotājs pa tālruni vai elektroniskajā katalogā pasūta grāmatas vai citus iespieddarbus, bibliotekārs tos ievieto pakomātā, un lietotājs saņem īsziņu ar unikālu durvju kodu. Pasūtījums ir jāizņem 3 dienu laikā. Pasūtīšanai pieejami tikai tie izdevumi, kuri atrodas Latgales Centrālās bibliotēkas un ASV Informācijas centra krājumā.

Bibliotēkas pakomāts atrodas pie Vienības nama ēkas, blakus ieejai Latgales Centrālajā bibliotēkā no Saules ielas puses. Pavasarī šeit jau tika uzstādīta grāmatu nodošanas kaste, kas paspējusi iemantot popularitāti bibliotēkas lietotāju vidū.

Pirms pakalpojuma izmantošanas aicinām iepazīties ar bibliotēkas pakomāta lietošanas pamācību. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam zvanīt 654 26065 (P.-Pk. 9.00-15.00) vai rakstīt info@lcb.lv.

Mainīgajā epidemioloģiskajā situācijā pakomāts un grāmatu nodošanas kaste ir nozīmīgs papildinājums Latgales Centrālās bibliotēkas pakalpojumu klāstā, ļaujot pilnībā nodrošināt grāmatu apmaiņas pakalpojumu bezkontakta režīmā. Bibliotēkas vadītāja Jeļena Šapkova uzsver: “Tumšajā rudens laikā, kad cilvēki lielākoties atrodas mājās, bet apmeklēt bibliotēkas ir liegts, tā ir lieliska iespēja saņemt grāmatas gan vaļaspriekam, gan mācību nolūkiem.”

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas