Darbnīcas gaitā tiks apskatīti vēsturiski veidojušies dzimumu stereotipi, to ietekme uz cilvēku priekšstatiem, vērtībām un uzvedību. Dalībnieki tiks aicināti izvērtēt, cik būtiski ir apzināties stereotipus, ieraudzīt to ietekmi un rīkoties profesionāli. Tiks pārrunātas situācijas, kurās vērojama dzimumstereotipiska rīcība attiecībās gan ar klientiem, gan kolektīva iekšienē. Noslēgumā kopīgi centīsimies ieraudzīt profesionālos un personiskos ieguvumus, veidojot dzimumneitrālu un atbalstošu darba kultūru un vidi. Pasākums ir paredzēts bibliotekāriem, tomēr jo īpaši noderīgs tas būs bibliotēku darbiniekiem, kuri strādā ar personālu un ir iesaistīti darba vides veidošanā.

Darbnīca tiek piedāvāta pērn aizsāktajā projektā “Sveicam Pepiju!”, kas veltīts literārā tēla Pepijas Garzeķes 75 gadu jubilejai. Tā ietvaros tika organizēta ceļojoša interaktīvā izstāde, tematisku spēļu akcija, Tēva dienas orientēšanās rallijs, bērnu zīmējumu konkurss, kā arī seminārs skolu pedagogiem un bibliotekāriem par dzimumu līdztiesību. Arī darbnīca bibliotekāriem popularizē Pepijas iemiesotās vērtības – vienlīdzīgas iespējas un nediskriminējošu attieksmi pret citiem. Projektu finansiāli atbalsta Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā un Zviedru institūts.

Darbnīca norisināsies š. g. 10. martā tiešsaistē, Zoom platformā, sākums plkst. 10.00. Pieteikties iespējams, aizpildot reģistrācijas anketu. Pieteikumi tiek pieņemti līdz 7. marta plkst. 23.59, vietu skaits ir ierobežots.

Norises programma

Lai piedalītos un aktīvi līdzdarbotos, nepieciešams dators ar stabilu interneta pieslēgumu, tīmekļa kamera, mikrofons un skandas vai austiņas. Dalība – bezmaksas.

Darbnīcas publicitātes vajadzībām tās laikā var tikt veikti ekrānuzņēmumi.

Informāciju sagatavoja:

Jana Konopecka
Projekta vadītāja, Latgales Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 29195748
jana.konopecka@lcb.lv