2015. gada 30. jūnijā plkst.16.00 Rīgas Centrālā bibliotēka (Rīgā, Brīvības ielā 49/53, 7. stāvā) aicina uz kārtējo lasīšanas pēcpusdienu, kas būs veltīta kanādiešu rakstniecei un dzejniecei Mārgaretai Atvudai.

Kanādiešu rakstniece Mārgareta Atvuda sāka rakstīt sešu gadu vecumā un jau 15 gadu vecumā zināja, ka būs profesionāla rakstniece. Viņa sarakstījusi vairāk nekā 35 grāmatas – prozu, dzeju un literatūras kritiku.

Rakstnieces darbi saņēmuši vairākas nozīmīgas literāras balvas un tulkoti vairāk nekā 30 pasaules valodās. Apgāds “Atēna” izdevis Mārgaretas Atvudas romānus “Iznirstot”, “Dāma pareģe”, “Aklais slepkava” (2000. gadā apbalvots ar Bukera prēmiju), “Kaķacs” “Oriksa un Kreiks” un stāstu krājumu “Realitātes šovs”. Savukārt Jāņa Rozes apgāda izdotais Mārgaretas Atvudas romāns “Pēnelopiāde” ir romāns no starptautiskas grāmatu sērijas “Mīti”, kuras tapšanu ierosinājusi izdevniecība “Canongate Books”, rosinot pazīstamus rakstniekus rakstīt variācijas par mitoloģiskām tēmām.
 
“Feministe Atvuda sarakstījusi daudzus reizē apokaliptiskus, reizē melni humoristiskus romānus, dzeju un literatūras kritiku, viņas darbi ir labi pazīstami arī Latvijā.(…) Tas, ka izvēle krita uz viņu kā vienu no rakstniekiem, kas rakstīs par mītu, nav pārsteidzoši, jo viņas fantāzijas arvien ir lidinājušās starp realitāti un mītu. Tiesa, ass, politisks redzējums Atvudas darbos arvien laužas cauri, tāpat kā Pēnelopes domas: “Ūdens vienmēr plūst tur, kur tam patīk, un beigu beigās nekas nevar stāties tam ceļā.”” /Viestarts Gailītis, diena.lv/

Cikls “Uzmanības lokā – autors” turpina aizvadītā gada lasīšanas cikla “Gandrīz ideāla grāmata” tradīcijas – literārās pēcpusdienas notiek katra mēneša pēdējā otrdienā plkst. 16.00. Pagājušajā mēnesī dzirdējām priekšlasījumu par Virdžīniju Vulfu, bet turpmāk uzmanības lokā būs tādas rakstnieces kā Dafne di Morjē, Kolīna Makkalova, Zuzanna Kubelka, Ursula Krēbere Le Gvina un citas autores.

Par pazīstamām rakstniecēm stāsta cikla idejas autore un vadītāja – RCB Pieaugušo literatūras nodaļas galvenā bibliotekāre Renāte Krūma. Renāte ir arī Dramaturgu teātra aktrise, un viņas stāstījums, kas balstās uz plašu un daudzveidīgu materiālu un atsauču klāstu, ir interesants un emocionāls.
 
Kontaktinformācija: 67037124

 
Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67037443; 26102462