2014. gada 17. jūlijā plkst. 20.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē (Rīgā, Mūkusalas ielā 3) notiks kora “Kamēr… ” un diriģenta Jāņa Liepiņa jaunākā kopīgi ierakstītā CD “Amber songs” prezentācijas koncerts.

“Amber songs” ir 17 latviešu tautasdziesmu programma, kuras apdarinājuši komponisti no visas pasaules, par pamatu ņemot vēsturiskā Dzintara ceļa valstis. Tautasdziesmu izlasi veidoja etnomuzikologs Dr Valdis Muktupāvels, bet to apdares īpaši korim “Kamēr…” rakstīja komponisti: Jans Sandstrēms (Zviedrija), Vītauts Miškinis (Lietuva), NIkolass Lenss (Beļģija), Hasans Učarsu (Turcija), Gabriels Džeksons (Lielbritānija), MIhaēls Ostriga (Vācija), Ītans Sperijs (ASV), Pēteris Vehi (Igaunija), Kasja Glovicka (Polija), Henriks Odegārds (Norvēģija), Params Vīrs (Indija), Ksavjers Sarasola (Spānija, Basku valsts), Gilads Hohmans (Izraēla), Francis Hercogs (Austrija), Vladmirs Martinovs (Krievija), Evija Skuķe un Pēteris Plakidis (Latvija).

Programma “Amber songs” kā viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem savu pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja šā gada martā vizuāli skaistā un muzikāli krāšņā koncertā, klātesot teju visiem komponistiem. “Jāņa Liepiņa vadībā jauniešu koris “Kamēr…” visa koncerta gaitā muzicēja spilgti un krāsaini. Vispirms jau spēcīgu iespaidu radīja kora interpretācijās paustais emocionālais piesātinājums, kas izpausmi guva dažādos rakursos – visplašākajā lirisko tēlu spektrā, aizrautīgā līksmībā, jautrībā un ķircināšanās vēlmē, apcerīgās pārdomās un kareivīgā dramatismā. Tālāk uzmanību pievērsa kora vokālās kvalitātes – ansambļa skanējums bija izkopts un saliedēts, vīru un sieviešu balsu pretsalikumi sasniedza teicamu tembrālo balansu, dinamiskās iespējas dziedātāji iedzīvināja vērienīgā diapazonā (..)”, tā portāla satori.lv apskatā 25.martā “Amber songs” koncertu raksturoja mūzikas kritiķis Armands Znotiņš.

CD ierakstīts šā gada aprīlī Rīgā, Sv. Jāņa baznīcā. Tā skaņu režisors ir Normunds Slava, savukārt CD dizainu veidojis izcilais latviešu mākslinieks Ilmārs Blumbergs . Albums būs pieejams tirdzniecībā lielākajās mūzikas tirdzniecības vietās jau, sākot no 7.jūlija.

Ieraksta tapšanu atbalstīja SIA Whirlpool Latvija, VAS Latvijas valsts meži un VKKF. Prezentācijas koncerts notiek sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Papildu informācija:
Kristīne Zvirbule