2019 gada 17. septembrī no plkst. 18.00 – 20.30 Valmieras integrētajā bibliotēkā (Cēsu ielā 4, Valmiera) “Dzejas nakts” ietvaros notiks DZEJAS SLAMS (savu dzejoļu lasīšanas konkurss).

DZEJAS SLAMS Valmieras integrētajā bibliotēkā

NOLIKUMS

“Dzejas slams”, viena no vitālākajām un enerģiskākajām dzejas kustībām, kas daudzviet pasaulē ir atdzīvinājis interesi par mūsdienu dzeju, aizsākusies Amerikā astoņdesmito gadu vidū.

Valmierā tā paredzēta kā jauno dzejnieku sacensība, kurā ikviens, kurš raksta dzeju, var piedalīties un izpildīt savus oriģināldarbus auditorijas priekšā. Žūrijas un skatītāju balsojumā tiek noteikts šīs sacensības uzvarētājs.

Slama noteikumi:

Katram dalībniekam jāsagatavo 3 savu dzejoļu izpildījumi, jo sacensība sastāv no 3 dzejas performanču raundiem.

Dzejoļi drīkst būt dažādas tematikas, stila, izteiksmes. Katrs dzejolis nedrīkst būt garāks par 3 minūtēm. To var izpildīt gan lasot no lapas, gan runājot no galvas. Nav atļauti citu autoru darbu izpildījumi.

Pirmajā kārtā dalībnieki nolasa vai deklamē TIKAI vienu dzejoli. Pēc tā notiek vērtēšana.

Otrajā kārtā iekļūst 5 dzejnieki, kuriem ir augstākais vidējais vērtējums. Tiek dota iespēja izpildīt otro sagatavoto dzejoli. Vēlreiz tie tiek vērtēti.

Trešajā kārtā iekļūst tikai 3 dzejnieki, kuri izpilda trešo dzejoli. Pēc priekšnesuma tiek noteikts DZEJAS SLAMA uzvarētājs.

Dzejniekus vērtēs gan pēc piedāvātā satura, gan pēc performances, piešķirot atzīmes no 1 līdz 10.

Vērtētāji – profesionāļi no radošajām nozarēm (divi dzejas un viens citas nozares pārstāvis). Izpildītājus vērtēs arī auditorija.

Uzvarētājam balva 100 EUR apmērā.

Ieeja bez maksas.

Interesantiem lūgums atsūtīt trīs savus sagatavotos dzejoļus un īsu aprakstu par sevi uz e-pastu: info@vcb.valmiera.lv ar e-pasta tēmu: “DZEJAS SLAMS Valmierā” līdz 1.septembrim. Dalībnieki tiks izziņoti līdz 2019.gada 6. septembrim.

Pasākumu organizē Valmieras bibliotēka, sadarbībā ar Vidzemes augstskolu, Valmieras tehnikumu, Valmieras jaunatnes centru “Vinda”.

Pasākums notiek ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas valsts mežu un valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, kā arī ar Valmieras pilsētas pašvaldības „Valmieras pilsētas pašvaldības projektu konkursa” atbalstu.