2017. gada 12. decembrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē (Mūkusalas ielā 3, Rīgā) notiks komponistes Lūcijas Garūtas (1902-1977) 115. dzimšanas dienai veltīts koncerts “Mūzika ir dvēseles elpa…”. Ieeja bez maksas.

Piedalās: komponists Imants Zemzaris, “TRIO” (Artūrs Cingujevs, klavieres; Kristīne Balanas, vijole; Marta Sudraba, Austrija, čells), Krišjānis Norvelis (bass), Dzintra Erliha (klavieres) un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.Programmā: Lūcija Garūta, Alfrēds Kalniņš, Jānis Mediņš, Pēteris Plakidis.

Pirms koncerta plkst. 17.30 ātrijā pie Ziedoņa zāles Lūcijai Garūtai veltītas izstādes atklāšana.

Koncertu rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Lūcijas Garūtas fondu.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Radio 3 “Klasika”, Latvijas Mūzikas informācijas centrs, “Musica Baltica”.

Uzziņai:

Lūcijas Garūtas fonds ir dibināts 2000. gada maijā. Fonda izveides iniciatori ir L. Garūtas kolēģi, skolnieki, tuvinieki – cilvēki, kuri jūtas aicināti rūpēties par L. Garūtas piemiņas un radošā mantojuma saglabāšanu, bet galvenais – par šī mantojuma, tāpat latviešu mūzikas aktīvu iekļaušanu mūzikas dzīvē Latvijā, ārpus Latvijas robežām.

Fonda atbalstītāju vidū ir Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Komponistu savienība, izdevniecība “Musica Baltica”, Latvijas Mūzikas informācijas centrs, kā arī privātpersonas Latvijā un ārvalstīs.

Papildu informācija:

Daina Pormale