Konferencē klausītāji tiks iepazīstināti ar kanona izveides ideju, būs iespēja iepazīties ar citu valstu pieredzi kanona veidošanā un diskutēt par tā izveides principiem un mehānismiem.

Konferencē piedalīsies: Kultūras ministre Helēna Demakova, Latvijas kultūras kanona projekta vadītāja, Latvijas Kultūras akadēmijas lektore Agnese Hermane, Profesors, tēlnieks Hains Hainsens (Hein Heinsen), Latvijas Kultūras fonda valdes priekšsēdētājs Pēteris Bankovskis, Valsts kultūrizglītības centra vadītāja Agnese Miltiņa, Teātra un kino zinātniece – Valentīna Freimane, Mūzikas vēsturnieks – Mikus Čeže, Sociālantropoloģe – Aivita Putniņa, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore – Māra Lāce, LU profesors, etnomuzikologs – Valdis Muktupāvels, Literatūrvēsturnieks – Raimonds Briedis, Teātra kritiķe – Līga Ulberte.

Kultūras kanons mūsdienu izpratnē saprotams kā izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu kopums, kas atspoguļo nācijas visu laiku nozīmīgākos sasniegumus kultūras nozarē (dažādās mākslu jomās – literatūrā, mūzikā, teātra mākslā, kino, vizuālajā mākslā, arhitektūrā u.c.)

Latvijas Kultūras kanona mērķis ir izvēlēties izcilākās Latvijas kultūru raksturojošās kultūras vērtības, ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu, nodrošinot piederības izjūtu Latvijai.

Konferenci rīko Kultūras ministrija sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu.

Ciklā "Septiņas māsas" šoruden notikušas šādas Kultūras ministrijas rīkotas konferences:
"2. Kultūras darbinieku forums: Kultūras nākotne Latvijā" (21. 09.); "No Lielvārdes jostas līdz mūsdienu dizainam" (05.10.); "Kādam jābūt Laikmetīgās mākslas muzejam?" (12.10); "Radošs prāts – vislielākais aktīvs" (07.11.); "Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspēja Baltijā" (8-10.11); "Digitālās bibliotēkas – izglītībai" (19.-20.11.)

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Zvirbule