Par daļu no projekta ietvaros iegādātajām grāmatām šajā numurā stāsta “Literatūras ceļveža” veidošanā iesaistītie kolēģi. Saturā šoreiz pavairāk psiholoģijas, no citām nozarēm – arī māksla, fotogrāfija u.c. Turpinām sekot arī “Dienas Grāmatas” sērijas “Es esmu…” jaunumiem. Izlasot kādas japāņu autores angļu valodā tulkotu grāmatu, ir iespēja nedaudz ielūkoties Japānas bibliotēku pasaulē – tā ļauj kārtējo reizi apjaust mūsu profesijas nepārvērtējamo lomu un iespējas lasītāju psiholoģiskajā “dziedināšanā”, turklāt, izdevums līdzinās patiesai mīlestības vēstulei bibliotēkām, bibliotekāriem un lasītājiem. Izrādās, viss ir diezgan vienkārši – “tas, ko tu meklē, atrodams bibliotēkā ”! Apskatus par nozīmīgām bērniem un jauniešiem veltītām grāmatām šoreiz atradīsiet numura beigu daļā.

Un vēl – kāds testa jautājums kolēģiem: vai jums kādreiz ir tā iepatikusies kāda grāmata, ka radusies vēlme to apskaut? Jo – ja, kā stāstīts kādā slovēņu autora bērnu grāmatiņā, ir iespējams apskaut pat ezi, tad kāpēc lai tā nebūtu arī kāda sirdij tuva, lieliskos, samtainos vākos iesieta sirsnīga grāmata? No kurienes šāda draiska ideja? Atcerieties – bērnu grāmatas ieteicams lasīt arī tad, kad esam pieauguši!

Izdevums lasāms PDF, kā arī tīmekļvietnē www.literaturascelvedis.lv

Informāciju sagatavoja:
Anda Saldovere