No 23. līdz 31. oktobrim norisināsies Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa, kurai pievienojas arī Latvija – aicinot pievērst uzmanību dezinformācijai un maldinošai informācijai, kritiski izvērtēt un salīdzināt ziņu avotus, nedalīties ar informāciju, ko nevar pārbaudīt.

Medijpratības un informācijpratības veicināšanā liela loma ir bibliotēkām. Jūrmalas Centrālā bibliotēka un tās struktūrvienības – Centrālā bibliotēka, Alberta Kronenberga Slokas bibliotēka, Bulduru bibliotēka, Imanta Ziedoņa Ķemeru bibliotēka un Kauguru bibliotēka aicina ikvienu apmeklēt bibliotēkas un iepazīties ar informatīviem materiāliem par medijpratību, saņemt konsultācijas, kā arī pārbaudīt savas zināšanas medijpratībā, piedaloties viktorīnā. Dalībnieki, kas būs sekmīgi atbildējuši uz vismaz pusi no viktorīnas jautājumiem, saņems piemiņas balvas.

Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa Ķemeru bibliotēkas vadītāja Sintija Zukule piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centra īstenotajā “Medijpratības meistaru” programmā, kļūstot par medijpratības mentoru. Iegūtās zināšanas sniedz iespēju nodot tās citiem Jūrmalas bibliotekāriem un iedzīvotājiem un būt par kontaktpersonu medijpratības jautājumos.

Medijpratība un informācijpratība attīsta kritisko domāšanu, māca izprast mērķi, ar kādu konkrēts mediju saturs vai ziņa tika radīta, spēju izvēlēties uzticamus informācijas avotus, atpazīt un cīnīties pret dezinformāciju un lietot digitālās tehnoloģijas.

Ikvienam interesentam bez maksas ir pieejama medijpratības datubāze, kas regulāri tiek papildināta ar daudzveidīgiem materiāliem un ļauj paplašināt savas zināšanas un prasmes medijpratības jomā.

Informāciju sagatavoja:
Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa Ķemeru bibliotēka