Tāpat būs iespēja dalīties savos atmiņu stāstos un piedalīties apkaimju muzeju veidošanā.

 

“Ziedoņa muzejs ir ceļš un viens no garākajiem dzejnieka Imanta Ziedoņa dzīves ceļiem ir vijies cauri Rīgai – 50 gadu garumā viņš ir dzīvojis Rīgā, iesaistījies tās notikumos, kultūras un sabiedriskajā dzīvē. Arī mēs, Ziedoņa muzejs, vēlamies iesaistīties Rīgas kultūras dzīves notikumos, lai dalītos ar “Ziedoniskajām” vērtībām un iepazīstinātu rīdziniekus ar Ziedoņa atstāto literāro mantojumu. Visa jūlija garumā kultūrtelpās “Stropi” varēs iepazīt gan Ziedoņa muzeju un tā krājumu, gan piedalīties savas apkaimes pētīšanā un muzeja veidošanā,” stāsta Dace Zariņa, Imanta Ziedoņa muzeja vadītāja.

 

Kultūrtelpas “Mans Mežaparks”, kas atrodas Atpūtas ielas un Jančevska prospekta krustojumā, apmeklētāji uz dzejniekam veltītiem pasākumiem aicināti katru trešdienas vakaru. Mežaparkā “Z” mēnesi ieskandinās ar dziesminieka Goran Gora koncertu. Jūlijā kultūrtelpā ikvienam būs iespēja tikties ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” vizionāri Ilgu Reiznieci un apbalvojuma nominantu – treneri Kristapu Kravali. Bez tam “Stropā” varēs lasīt Imanta Ziedoņa grāmatas, apskatīt dzejnieka muzeja ekspozīcijas krājumus un ar dažādām aktivitātēm iepazīt tuvējo apkaimi. “Z” mēnesis Mežaparkā izskanēs ar grupas “Tautumeitas” koncertu.

 

Savukārt kultūrtelpā “Mans Ķengarags”, kas atrodas Mazjumpravas muižas teritorijā, katru ceturtdienu notiks kāds īpašs pasākums veltīts Imantam Ziedonim. Ķengaragā “Z” mēnesis sāksies ar pārgājienu, kā arī Riharda Lībieša un Ginta Smukā koncertu un sarunām. “Stropā” jūlijā būs iespēja ikvienam interesentam tikties ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātu Janu Kolbinu un vizionāri Aiju Melli. Kultūrtelpas apmeklētāji varēs iesaistīties arī vietējās apkaimes izzinošās aktivitātēs, iepazīt Imanta Ziedoņa daiļradi, pārlapojot autora grāmatas, kā arī redzēt ekspozīciju no dzejnieka muzeja krājumiem.

 

“Z” mēnesis Ķengaragā noslēgsies ar grupas “Imanta Dimanta un draugi” koncertu. “Z” mēneša laikā Imanta Ziedoņa muzeja darbinieki aicinās iedzīvotājus piedalīties apkaimju muzeja veidošanā, nesot uz kultūrtelpām “Stropi” savus atmiņu stāstus un fotogrāfijas par Mežaparka vai Ķengaraga apkārtnēm, kā arī grāmatas Ziedoņa bibliotēkas papildināšanai.

 

“Z” mēneša aktivitāšu programma kultūrtelpās “Stropi” pieejama tīmekļa vietnēs: www.kultura.riga.lv sadaļā “Aktuāli” un www.riga.lv sadaļā “Latvijai 100”, kā arī sociālā tīkla facebook.com/kulturtelpasstropi kontā.

 

Radošās kultūrtelpas “Stropi” ir viens no Latvijas valsts simtgades projektiem, kas iekļauts galvaspilsētas programmā. Sezonas laikā “Stropos” kopumā notiks vairāk nekā 70 kultūras, mākslas, izklaides, aktīvā dzīvesveida un sporta pasākumi. Iedzīvotāji varēs apmeklēt gan koncertus un dzejas lasījumus, gan diskusijas ar sabiedrībā pazīstamiem dažādu nozaru speciālistiem. Varēs piedalīties mākslinieku plenēros, iesaistīties daudzveidīgos pasākumos, kas būs adresēti bērniem, kā arī līdzdarboties citās radošajās un sporta aktivitātēs.

 

Kultūrtelpas “Stropi” projekta īstenošanu atbalsta Rīgas dome, Izglītības, kultūras un sporta departaments, SIA “Rīgas meži”, Rīgas Austrumu izpilddirekcija. Jūlija aktivitāšu programmu “Stropu” darbības laikā organizē biedrība “I Did It” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju un SIA “Baltijas izklaides aģentūra”.

 

 

Papildu informācija:


Indra Vilde

RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālr.: 67026838; mob. tālr.: 26708034

E-pasts: indra.vilde@riga.lv

 

Dzintra Āboliņa,

RD Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr.: 26554446

E-pasts: dzintra.abolina@riga.lv