Izstādes koncepciju mākslinieces smēlās humoristiskajā “sviestmaizes-kaķa paradoksā”, kas radās no izteikumiem: “kaķi vienmēr piezemējas uz kājām” un “sviestmaize vienmēr piezemējas ar sviestu uz leju”, apsverot, kas notiktu, ja pie kaķa muguras piesietu sviestmaizi ar sviestu uz augšu un nomestu kaķi no liela augstuma.

“Cilvēks pārtiek ne no dienišķās maizes vien, līdzās pastāv nemitīgas alkas pēc kaut kā skaista, neparasta, vēl neatklāta skaistuma, ko var ieraudzīt, tikai vērīgi ieskatoties, tepat visapkārt. Arī tajā pašā vienkāršajā, ikdienišķajā maizes rikā,” par ekspozīcijas ideju stāsta viena no darbu autorēm Inita Vilka.

Ar izstādes ekspozīciju interesenti varēs iepazīties Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas darba laikā divu mēnešu garumā līdz 30. maijam.

Papildu informācija:
Dzintra Punga