Mūsdienās ir svarīgi nodrošināt sabiedrību ar digitālajām kompetencēm. Vēl nozīmīgāk tas ir cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – atrast veidus un risinājumus, kā iekļauties mūsdienu attīstības tempos, izmantot populārākās tehnoloģijas savas personības attīstībai.

Kopš vasaras sākuma Ventspils Galvenās bibliotēkas mācību centrs ir uzsācis sadarbību ar atbalsta centru ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš”. Reizi nedēļā 20-25 jaunieši un bērni viesojas mācību centrā, lai attīstītu dažādas digitālās prasmes.

Pirmajās nodarbībās tika veidota pozitīvo īpašību siena, kura ļāva bērniem mācīties darboties ar skārienjūtīgo tāfeli. Turpmākajās nodarbībās būs iespējas apgūt darbošanos ar planšetēm, datoriem, 3D pildspalvām un 3D printeri.

“Darbojoties ar jaunākajām tehnoloģijām bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām var apgūt jaunas prasmes, atrast sev jaunas intereses un hobijus, kas nākotnē var kļūt par ienākuma veidu,” norāda Anita Sūngaile, atbalsta centra “Cimdiņš” sociālā darbiniece.

Nākamās atbalsta centra “Cimdiņš” dalībnieku nodarbības Galvenās bibliotēkas mācību centrā norisināsies 11. un 18.jūlijā.

Foto no Ventspils bibliotēkas arhīva.

Informācija:
Paula Anškena
Ventspils Galvenās bibliotēkas
Mācību centra vadītāja
E-pasts: paula.anskena@ventspils.lv
Tālr.: +371 26603666