No 15. novembra Kirovogradā veselu mēnesi būs skatāmi visdažādākie iespieddarbi no Rīgas Centrālās bibliotēkas un specializētās RCB Vecrīgas filiālbibliotēkas krājumiem. Izstādē rādīsim gan senas grāmatas, kartes, pastkartes un grafikas, gan visjaunākos Rīgai veltītos izdevumus, fotomateriālus un elektroniskos informācijas nesējus. Ekspozīciju vizuāli bagātinās arī RCB Daugavas filiālbibliotēkas galvenās bibliotekāres Marutas Svikles PowerPoint programmā izveidotā Rīgas zīmolobjektu un jūgendstila celtņu fotouzņēmumu prezentācija.
Aplūkojot izstādi, cilvēkiem, kas informāciju par Latviju un tās sabiedrību vēsturiskā un mūsdienu realitātes kontekstā saņem galvenokārt ar kaimiņvalstu plašsaziņas līdzekļu starpniecību, būs iespēja ieraudzīt mūsu zemi un tautu tādu, kādu to redzam mēs Latvijā. Tādējādi izstāde ir nozīmīgs pasākums visdažādāko līmeņu – starpbibliotēku, starppilsētu un starpvalstu komunikācijas jomā.
Izstādē eksponētie materiāli atspoguļo abus Latvijas brīvvalsts posmus un Rīgas vēsturi no pilsētas dibināšanas laikiem līdz mūsu dienām, īpaši akcentējot ar 18. novembri – Latvijas Neatkarības dienu – saistītos notikumus. Virkne materiālu aicina ieskatīties Latvijas, īpaši Rīgas kultūras, mākslas un izglītības vēsturē un aktivitātēs, ciktāl to ļauj mūsdienu Latvijas poligrāfijas sasniegumi. Izstādes veidotāji ukraiņu skatītājiem piedāvā arī jaunākos tūrisma ceļvežus, bukletus, kartes un fotoalbumus.
Nozīmīga izstādes daļa ir veltīta Rīgas Centrālajai bibliotēkai – lielākajai pašvaldības publiskai bibliotēkai Latvijā – un atspoguļo mūsu vietu Rīgas kultūras, izglītības un informācijas telpā.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka