Stāstus “The Ocean Full Of Bowling Balls”, “Paula” un “Birthday” līdz šim varēja izlasīt tikai divās amerikāņu augstskolu bibliotēkās.

Taču šonedēļ failu apmaiņas vietnē tika augšupielādētas stāstu skenētās versijas, kas ātri vien izplatījās internetā.

Stāstu krājums “Three Stories” iesiets vienkāršos, melnos vākos. Izdevumā iekļauta Selindžera vēstule izdevniecībai “Little, Brown and Company” par viņa darbu izplatīšanas nosacījumiem.

“Paula” un “Birthday” eksemplārs atrodas Teksasas universitātē, kuras noteikumi ir relatīvi brīvi – lasītājiem ļauts tos kopēt, taču ne izplatīt. Savukārt “The Ocean Full Of Bowling Balls” atrodams tikai Prinstonas universitātes bibliotēkā, kas ļoti stingri uzmana tās rīcībā esošo eksemplāru. Tas pieejams tikai mācībspēkiem, kas darbu lasa bibliotekāra uzraudzībā.

“The Ocean Full Of Bowling Balls” ieņem svarīgu lomu Selindžera daiļradē, jo iedvesmojis vairākus elementus rakstnieka vienīgajā publicētajā romānā “Catcher In The Rye” (“Uz kraujas rudzu laukā”). Tas pārdots vairāk nekā 65 miljonos eksemplāru.

“The Ocean Full Of Bowling Balls” darbība norisinās neilgi pirms “Uz kraujas rudzu laukā”. Tajā stāstīts par ideālistiskā vienpaša Holdena Kolfīlda jaunākā brāļa Keneta nāvi. Romānā viņš tika pārdēvēts par Aliju.

Stāsts bija paredzēts publicēšanai žurnālā “Harper’s Bazaar”, taču Selindžers beigu beigās atteicās.

Pēc “Uz kraujas rudzu laukā” panākumiem Selindžers izdeva stāstu krājumu un vairākus garstāstus, taču 1965. gadā pārtrauca darbus publicēt un pazuda no sabiedrības acīm.

Viņš dzīvoja savrupu dzīvi līdz nāvei 2010. gadā 91 gada vecumā.

Selindžers aizliedza publicēt neizdotos darbus vismaz 50 gadus pēc viņa aiziešanas mūžībā. Taču šogad uzņemtā dokumentālajā filmā teikts, ka laikā no 2015. līdz 2020. gadam tikšot izdoti pieci līdz šim nepublicēti Selindžera darbi.