Preses konferencē piedalīsies Kultūras ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa, Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadītājs Andris Vilks, dzejnieks Juris Kronbergs un rakstniece Nora Ikstena, kuri iepazīstinās Latvijas un Zviedrijas mediju pārstāvjus ar plānoto Latvijas kultūras programmu Gēteborgas grāmatu gadatirgū.

Starptautiskais Gēteborgas grāmatu gadatirgus norisināsies no 25. septembra līdz 28. septembrim, un Latvija šogad iecelta galvenās viesu valsts statusā, tāpēc mūsu dalība iezīmīga ar plašu kultūras programmu, kurā būs semināri, paneļdiskusijas, prezentācijas, izstādes, grāmatu atvēršanas, muzikāli priekšnesumi un autorlasījumi.

Latvijas stenda platība būs 180 kvadrātmetri, un tas atradīsies izstāžu zāles centrā. Latvijas stends būs veidots Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas projekta veidolā. Mūsu valsti pārstāvēs vairāk nekā 40 rakstnieku, dzejnieku un tulkotāju.

Emīlija Kozule LETA