20. jūnijā plkst. 15.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkā “Avots” Helmara Rudzīša lasītavā (Rīgā Stabu ielā 64) notiks sarunu pēcpusdiena “Helmara Rudzīša dzīves dēkas”, kur kopā ar ilggadēju trimdas latviešu laikrakstu “Laiks” un “Brīvā Latvija” galveno redaktori, izdevniecības “Vesta-LK” vadītāju Ligitu Kovtunu un Helmara Rudzīša dzimtas pārstāvjiem tiks runāts par ievērojamā latviešu grāmatizdevēja dzīvi un darbu.

Līdzās pasākumam būs skatāma Rīgas Centrālās bibliotēkas sagatavota ceļojošā izstāde “Helmara Rudzīša dzīves dēkas”, kurā būs apkopots grāmatizdevēja darba mūžā paveiktais, kā arī atspoguļoti viņa dzīves gājuma interesantākie fakti. Pirms tam, 6. jūnijā, notiks konference “Helmaram Rudzītim 120”.

Rīgas Centrālā bibliotēka jau iepriekš akcentējusi Helmara Rudzīša devumu latviešu grāmatniecībā, 2014. gadā izveidojot speciālu lasītavu RCB filiālbibliotēkā “Avots” (Rīgā Stabu ielā 64), kur izvietota apgādā “Grāmatu Draugs” izdoto grāmatu kolekcija, kas pieejama, pateicoties izdevēja Helmara Rudzīša pēcteču dāvinājumam, kas ar Amerikas latviešu laikraksta “Laiks” atbalstu tika nodots glabāšanā Rīgas Centrālajai bibliotēkai. Tāpat 2014. gadā sadarbībā ar izdevniecību “Vesta-LK” tika izdots bibliogrāfiskais rādītājs “Helmars Rudzītis un izdevniecības “Grāmatu Draugs” darbība trimdā”.

Pasākums notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas izsludinātā notikumu cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros, atzīmējot rakstītā vārda nozīmi un ietekmi sabiedrībā cauri gadsimtiem, 2023. gadā īpašu uzmanību pievēršot izdevēju personībām.

Aicinām noskatīties video eseju par Helmara Rudzīša izdevniecības grāmatu kolekciju “Grāmatu draugs”

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Centrālā bibliotēka